Заготівля насіння своїми руками

Дуже часто садівники купують насіння в магазинах вже готовими, але його не складно зібрати і самому, і навесні посіяти те, що ви зберігали всю зиму.
На насіння слід відбирати кращі рослини з гарною стиглістю і плодоношенням. Великі плоди томатів і огірків залишають дозрівати на грядках, а потім збирають і залишають полежати деякий час, поки плоди не стануть м’якими. Розкривши такі плоди можна дістати насіння і покласти його у воду для промивання. Після цього насіння сушать і зсипають в мішечки або конверти, залишаючи для збереження в теплому приміщенні. Іноді буває, що можуть вирости не зовсім типові представники даного виду. Це трапляється при запиленні, через змішування пилку. Умови зберігання повинні бути такими, щоб рівень життєвої активності насіння був якомога менше. Висушені насіння зберігають в тканинних мішечках або паперових пакетах. Використовувати для зберігання овочевого та квіткового насіння пластикові, поліетиленові пакети не рекомендується, тому що при наявності в насінні вологи воно швидко загниває і псується. Насіння необхідно зберігати у відносно прохолодному та сухому місці.
Насіння, яке пролежало понад 2 - 3 років, може втратити схожість. Найбільш довго зберігається насіння огірків. Навіть свіже насіння може втратити схожість, якщо було вирощене в сирий і холодний рік. Дрібне насіння дуже зручно сортувати в 3 - 5% розчині кухонної солі. Для цього насіння поміщають в скляний посуд, заливають розчином, ретельно перемішують і насіння, що не потонуло, видаляють. Решту насіння промивають і сушать.

Насіння квітів
З насіння вирощують однорічні та дворічні квіткові рослини. Дуже рідко за допомогою насіння розмножують багаторічні квіткові рослини. Насіння квітів необхідно збирати тільки тоді, коли вони тільки-тільки дозріють, але ще не почнуть осипатися. Тому за квітами в період дозрівання необхідно уважно спостерігати і не втратити момент, коли можна буде приступати до збору матеріалу. Насіння, укладене в плід, дозріває раніше, ніж плід починає руйнуватися. Перед виділенням насіння плоди, зазвичай, сушать на сонці, в сухому приміщенні або у вентильованій шафі і тільки потім їх розкривають.
Протруювання насіння квітів здійснюють для збереження від деяких захворювань. Протруювання може здійснюватися сухим або вологим способом. Зазвичай для цього застосовуються спеціальні препарати. Намочування насіння квітів проводять перед посівом, щоб прискорити їх проростання. Оболонку товстошкірих насінин квітів можна зруйнувати, цей процес називається скарифікація. Через пошкоджені місця вода легше досягає зародка, що покращує швидкість проростання.

Розділ новин: 

Коментарі