Станом на 30 вересня 2016р. у п’яти областях України зареєстровано 77 випадків отруєння фальсифікованим небезпечним алкоголем, із них 38 завершилися летально. За результатами судмедекспертизи, у більшості померлих виявлено у крові метанол, який також називають метиловим спиртом. Це розчинник, що у промисловості використовується як антифриз, а також при виробництві лаків, фарб, засобів для виведення плям. Дуже отруйний, оскільки при його розкладанні утворюються токсичні речовини: формальдегід, мурашина і молочна кислоти, які порушують процеси, важливі для нормальної життєдіяльності організму. Отруєння метанолом може настати після вдихання його парів, а також після всмоктування їх через пори шкіри або при прийомі всередину. За зовнішнім виглядом, запахом і смаком відрізнити метанол від етилового спирту досить складно. Домішки ж його в етиловому спирті без експертизи взагалі неможливо визначити, а такі домішки в небезпечних для життя концентраціях присутні у технічному етиловому спирті та його сурогатах.
Симптоматика отруєння метанолом
Гостре отруєння метанолом настає внаслідок прийому його всередину. Смертельна доза коливається в межах від 70 до 100мл. Спочатку замість типового алкогольного сп’яніння розвивається «алкогольне оглушення», але в цілому людина почувається добре, не підозрюючи про небезпеку. Через 12 годин з’являються перші симптоми, які проявляються головним болем, запамороченням, больовими відчуттями в животі на тлі нудоти, блювоти, загальної слабкості, часто має місце миготіння в очах. Поверхня шкіри і слизових оболонок стає синюшною, спостерігаються посмикування і судомні скорочення м’язів, зіниці розширені, реакції на світло майже немає, можливі крововиливи в сітківку, швидко прогресує зниження зору до повної сліпоти. Повна втрата зору може настати після прийому всього 10-15мл метанолу внаслідок незворотного ураження зорового нерва. Можливі проблеми зі слухом, оскільки метанол вражає і слуховий нерв. При прийманні великих доз метанолу смерть настає через півгодини. Отруєний майже відразу падає з ніг, втрачаючи свідомість, і помирає.
Влада застосовує всі заходи щодо посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв. З метою запобігання подібних випадків та недопущення реалізації небезпечної фальсифікованої алкогольної продукції держпродспоживслужба просить негайно повідомляти відповідні служби про реалізацію небезпечної продукції.
Управління Держпродспоживслужби у Володимир-Волинському районі
Коментарі