З журналістами з усієї України зустрілися відомі у місті особистості

У рамках проведення фестивалю традиційної національної культури «Українське коровай-сузір’я» у культурно-мистецькому центрі відбулася прес-конференція, на яку запросили гостей нашого міста – 26 журналістів з різних куточків України: Рівненщини, Дніпропетровщини, Київщини, Донеччини, Кіровоградщини, Львівщини, Миколаївщини, Полтавщини, Сумщини, Тернопільщини, Черкащини, Чернігівщини, Запоріжжя. З ними зустрілися відомі у Володимирі-Волинському та районі люди, активісти, які не залишилися осторонь подій, що відбуваються в Україні: протистоянь на Майдані та неоголошеної війни на сході України. Це заступник голови райради Павло Карпюк (який був модератором зустрічі), народний депутат України Євген Мельник, депутат міської ради Віра Чайковська-Тарликова, волонтер Костянтин Зінкевич, депутат міської ради Сергій Коба, активістка майдану Ольга Нечитайло.
Другий день журналісти знайомилися з нашим містом і хотіли б почути про заявлену тему: участь «бандерівців» у національному відродженні України, про те, як ми дбаємо один про одного, як піклуємося про Україну, що робимо, про що говоримо, якими проблемами живемо?
Представники журналістського фонду привітали виступаючих короваєм.
Першим надали слово народному депутату України Євгену Мельнику, який запропонував хвилиною мовчання вшанувати тих, хто віддав життя за Україну. Євген Іванович розповів приїжджим гостям про активну участь володимирчан у Революції гідності. «Ми – бандерівці, і гордимося цим. Цим словом названа ціла нація, бо є звитяга, сила духу, твердості, патріотичності. Хлопці з 51-ї окремої механізованої бригади одними з перших стали на захист держави і боролися за єдність, неподільність своєї країни. Всі вони – герої».
Емоційною була розповідь десятника першої Волинської сотні Ольги Нечитайло, яка поїхала на Майдан після того, як там побили студентів, і до останніх днів брала участь у Революції гідності. Вона не хоче згадувати останні дні, коли на Майдані гинули її друзі, та ці вмиті кров’ю події – у пам’яті назавжди.
Про те, як «інфікувався вірусом революції», розповів волонтер Костянтин Зінкевич. «Цього року я був у відпустці всього два дні. Я подумав, що Революція гідності відбулася, тепер я відремонтую свій дім, продовжу займатися бізнесом… Та не вдалося – забрали Крим. Почалися протистояння на сході. Ми поїхали в 51-шу бригаду і запропонували свою допомогу. Я досі не знаю, як нам вдавалося зробити те, що ми зробили».
Активно долучається до всіх подій, що відбуваються останнім часом в Україні, і депутат Володимир-Волинської міської ради Сергій Коба. Він брав участь у Революції гідності, допомагав «майданівцям», а з початком подій на Донбасі очолив Волинський комітет гуманітарного забезпечення війська. Активну участь у житті міста бере Віра Чайковська-Тарликова. Вона вважає, що лише об’єднання нації може нас врятувати. Віра Анатоліївна розповіла присутнім, як в період Революції гідності відправляла володимир-волинців на Майдан, з якими труднощами тоді довелося зіткнутися. «Ми знали, де знаходився тоді кожен наш житель, а сьогодні ми відправляємо наших синів на схід і не знаємо, де шукати. Я дякую небайдужим людям, волонтерам, всім, хто не залишається осторонь ситуації, що склалася в Україні. Я хочу звернутися до громади, до влади, до всіх вас. Давайте єднатися і спільно будувати завтрашній день».
Із залу пролунало кілька запитань, на які присутні давали відповідь. Одне з них стосувалося того, чи можна притягнути до відповідальності тих володимирчан, які відправляли людей на «антимайдан», тим більше, що їхні імена частково відомі. Віра Чайковська сказала, що винесе дане питання на розгляд сесії міської ради.
На цьому прес-конференцію довелося закінчити, адже журналісти повинні були вже вирушати в дорогу, щоб ширше пізнати Волинський край. Усе ж нам вдалося дізнатися про їхні враження від міста, людей, від фестивалю традиційної національної культури «Українське коровай-сузір’я».
Володимир Набок, «Вісник Переяславщини» (Київська обл.):
-Для мене важлива не лише особливість даного регіону, тих визначних місць, де вдалося побувати, цей прекрасний фестиваль, який ми відвідали, я звертаю увагу на кожну деталь, на кожну дрібницю, яку намагаюся зафіксувати фотокамерою. Хочу зазначити, що на Волині мене дійсно здивували.
Людмила Макей, «Точка доступу» (м.Кіровоград):
-Я бачила чимало прекрасних міст України. Володимир-Волинський дійсно не схожий на інші. Я була на сході України, на власні очі бачила звільнений від сепаратистів Слов’янськ, тому мені було цікаво дізнатися, як володимир-волинці, бійці 51-ї ОМБр, добровольці допомагали боротися з ворогом, як вшановують своїх героїв. Дуже сподобався вечір-реквієм.
Володимир Петренко, «Ярмарок» (м.Суми):
-Княже місто вражає. Здається, що тут навіть повітря просякнуте жагою до життя, до справедливості, прагненням до змін і боротьби. Тут вшановують і пам’ятають своїх героїв, гордяться їхніми подвигами.
Інга Вітковська, «Черниговские ведомости» (м.Чернігів):
-Волинь – особлива, різноманітна, прекрасна. Тут живуть щирі привітні люди, які підтримують один одного, справжні патріоти своєї країни. Приємно, що ви не забуваєте свого коріння, традицій свого народу, своєї культури і навіть у тяжкий для країни час ви – разом, згуртовані, підтримуєте один одного.
Валентина Тиненська,м. Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі