З якої причини громадянам відмовляють у нарахуванні субсидії

У редакцію «Міста вечірнього» звернулася мешканка села Фалемичі Віра Гонтарук з проханням з’ясувати причину відмови нарахування їй субсидії. Пані Віра повідомила, що вже два роки звертається у районний відділ соціального забезпечення. Жінка не працює, проживає з чоловіком, який є працюючим пенсіонером, при опаленні користується твердим паливом.
Щоб допомогти пані Вірі, ми звернулися за роз’ясненням до спеціалістів районного відділу соціального забезпечення і мали розмову із завідувачем сектору прийняття рішень Віталіною Бондаренко.
-Віталіно Григорівно, нагадайте, будь ласка, нашим  читачам про порядок нарахування субсидій.
-Призначення субсидій відбувається згідно із Постановою  КМУ №848 від 11.10. 1995 року, в якій щороку помічаються суттєві зміни, останні з яких набули чинності 21 вересня 2016 року і стосуються основних умов, підстав та порядку призначення субсидій населенню. Зокрема право на призначення субсидії мають сім’ї, у яких розмір плати за житлово-комунальні послуги у межах норм споживання, з урахуванням пільг, перевищує обсяг визначеного Кабінетом Міністрів України обов’язкового платежу, що визначається для кожного домогосподарства індивідуально в залежності від сукупного доходу. Для призначення субсидії сукупний дохід обчислюється, виходячи з доходів, нарахованих особам, які досягли 14-річного віку станом на 1 січня року, за який враховуються доходи, без урахування податку з доходів фізичних осіб,  а також розмірів державної соціальної допомоги, що виплачується структурними підрозділами з питань соціального захисту населення. Субсидія призначається особі, яка зареєстрована у будинку (квартирі) та на яку відкрито особові рахунки зі сплати за житлово-комунальні послуги. Субсидія призначається на 12 місяців, але не більше, як до кінця опалювального періоду 2016-2017 року з місяця звернення за її призначенням. Після закінчення строку отримання субсидії структурні органи соціального захисту населення здійснюють розрахунок субсидії на наступний період  для домогосподарств, які отримували субсидію у попередньому відповідному періоді. Для цього органи соціального захисту населення збирають необхідну інформацію без звернення громадянина. У разі, коли оплата послуг з централізованого опалення проводиться лише в опалювальний період або за двоставковим тарифом, або для індивідуального опалення використовується природний газ (електроенергія), розмір субсидії розраховується окремо на опалювальний і неопалювальний періоди.
-Можливо, не всім добре зрозумілий термін «умовний дохід». Поясніть, будь ласка.
-Я намагатимусь пояснити як можна простіше, уникаючи професійних термінів. Якщо станом на 1 січня року, за який враховуються доходи для призначення субсидії,  відсутні доходи для розрахунку субсидії або дохід є меншим, ніж  один  прожитковий мінімум, середньомісячний дохід такої особи визначається на рівні двох розмірів прожиткового мінімуму. Я звертаю на це увагу читачів і прошу це запам’ятати. Ще раз наголошую, що нарахування субсидій носить індивідуальний характер, тобто враховується сукупний дохід родини, а тому не доцільно при висуненні претензій посилатися на знайомих, сусідів тощо. Ситуації лише зовні схожі, насправді в кожній сім’ї вони різні, а, головне, відрізняється сукупний дохід.
-Отож сукупний дохід в родині Віри Гонтарук не дає їй права на отримання субсидії тому, що її середньомісячний дохід є нижчим за прожитковий мінімум.
-Віра Микитівна Гонтарук звернулася до відділу соціальної допомоги 12 серпня 2016 року. У своїй заяві вона зазначила, що є непрацюючою, хоч ще і не пенсійного віку, чоловік же – працюючий пенсіонер, є оренда землі і дохід за  цивільно-трудовим договором. Таким чином пані Гонтарук втрачає право на нарахування субсидії.
-Можете ще вказати причини, при яких субсидія не нараховується?
-Якщо будь-хто із зареєстрованих у житловому приміщенні осіб, яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги, протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії здійснив купівлю земельної ділянки, квартири чи будинку, автомобіля, будівельних матеріалів, інших товарів довгострокового вжитку або оплатив послуги одноразово з будівництва, ремонту квартири  чи автомобіля, транспортного засобу, телефонного, в тому числі мобільного, зв’язку, крім житлово-комунальних послуг у межах соціальної норми житла та соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами та медичних послуг, пов’язаних із забезпеченням життєдіяльності, на суму, яка на дату купівлі (оплати) перевищує 50 тисяч гривень, субсидія не нараховується.
Хочу нагадати: якщо у вас відбулися зміни в родині, змінився соціальний статус членів сім’ї, які проживають поруч з вами, чи ви зробили покупку більше як на 50 тисяч гривень, то зобов’язані проінформувати про це відділ соціального забезпечення. Пам’ятайте, що сума субсидії, використаної понад норму, повернеться готівкою до державного бюджету.
Антоніна Булавіна, м. Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі