З 1 травня денні ходові вогні увімкнено постійно: нова вимога ПДР

З 1 травня денні ходові вогні увімкнено постійно: нова вимога ПДР
З 1 травня денні ходові вогні увімкнено постійно: нова вимога ПДР

З 1 травня 2024 року в Україні набули чинності оновлені правила дорожнього руху, які стосуються використання денних ходових вогнів. Відтепер водії зобов'язані постійно вмикати денні ходові вогні або ближнє світло фар поза межами населених пунктів, незалежно від пори року. Про це повідомляє патрульна поліції Волині.
Раніше таке правило діяло лише з 1 жовтня по 1 травня. Ця зміна спрямована на підвищення безпеки дорожнього руху та зниження аварійності.

Чому це важливо?
Дослідження показують, що використання денних ходових вогнів робить транспортні засоби більш помітними на дорозі, особливо в умовах недостатньої видимості. Це може знизити ризик денних аварій на 5-15%.
Денні ходові вогні не тільки покращують видимість, але й впливають на своєчасне периферійне сприйняття транспортних засобів, що здійснюють маневри.
 Автомобілі з денними ходовими вогнями краще ідентифікуються на відстані, а також оцінюються безпечніше, ніж автомобілі без них. 

Відповідальність за порушення.
Згідно з частиною 2 статті 122 КУпАП, за порушення правил користування зовнішніми освітлювальними приладами або попереджувальними сигналами передбачено штраф у розмірі 510 гривень.

Пам'ятайте! Дотримуючись правил дорожнього руху, ви дбаєте про свою безпеку та безпеку інших учасників дорожнього руху.

Будьте уважні та відповідальні на дорогах!    . 

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: