ЮНЕСКО оновило список світової культурної спадщини

Публікації

ЮНЕСКО оновило список світової культурної спадщини
ЮНЕСКО оновило список світової культурної спадщини

Організація Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО) внесла до списку світової спадщини 11 курортних міст Європи та низку інших культурних об’єктів.
Таке рішення ухвалили на сесії організації в китайському місті Фучжоу 24 липня.
Зазначається, що до єдиного транснаціонального об’єкту “Великі курортні міста Європи” зараховані 11 міст, розташованих у семи європейських країнах. Йдеться про три німецьких курорти (Бад-Емс, Баден-Баден і Бад-Кіссінген), три курортних міста Чехії (Франтішкові Лазні, Карлові Вари, Маріанські Лазні), австрійський Баден, бельгійський Спа, французький Віші, Монтекатіні-Терме (Італія) і Бат (Велика Британія).
“Всі ці міста розвивалися навколо природних джерел мінеральної води. Вони свідчать про міжнародну європейську культуру спа, яка розвивалася з початку XVIII століття до 1930-х років, що призвело до появи великих міжнародних курортів. У сукупності ці об’єкти уособлюють значний обмін людськими цінностями і досягненнями в медицині, науці та бальнеології”, – заявили в ЮНЕСКО.
У Міністерстві культури Чехії, коментуючи рішення щодо трьох популярних чеських санаторних міст, зазначили, що в ЮНЕСКО взяли до уваги два критерії, а саме “винятковість архітектури курортних міст і феномен оздоровчого перебування, включно з процедурами і бальнеологічними методами, які сприяють здоров’ю гостей курорту”.
Окрім європейських курортів, до списку світової спадщини потрапили:

  • культурний район Хіма в Саудівській Аравії, який розташований на одному зі стародавніх караванних шляхів на Аравійському півострові та містить значну колекцію наскальних зображень;
  • Кордуанський маяк у Франції, обудований на рубежі 16-17 століть;
  • Дармштадтська колонія художників на Матільденгьое (Німеччина), заснована у 1897 році;
  • цикл фресок XIV століття в Падуї (Італія), який складається з восьми релігійних та світських будівельних комплексів.

За даними ЮНЕСКО, нині список світової спадщини налічує понад 1100 пам’яток культурної та природної спадщини в 167 країнах.
 

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: