Європарламент затвердив нові правила використання дронів

Європарламент затвердив нові правила використання дронів
Європарламент затвердив нові правила використання дронів

Європейська комісія прийняла пакет правил «U-простору». Три інструкції визначають умови безпечних польотів безпілотних літальних апаратів (дронів).
Про це повідомляється на сайті Єврокомісії, пише РБК-Україна.
Ці правила вводять нові норми для операторів безпілотних літальних апаратів, дозволяючи їм виконувати більш складні і далекі операції, особливо в завантаженому, низькорівневому повітряному просторі (нижче 120 м) і поза полем зору.
U-простір гармонізує умови, необхідні для безпечної експлуатації пілотованих і безпілотних літальних апаратів, запобігання зіткнення дронів з іншими літальними апаратами.
Як зазначила єврокомісар з транспорту Адін Велеан,дрони – частина майбутнього транспортного і логістичного ландшафту.
«Існує величезний потенціал, коли мова йде про нові послуги з доставки вантажів, а також про інші інноваційні додатки, включаючи польоти дронів з пасажирами на борту в майбутньому», – сказала вона.
Зазначимо, U-простір включено в «Стратегію стійкої та інтелектуальної мобільності», оприлюднену в грудні 2020 року.
Пакет нормативних вимог набуде чинності з 26 січня 2023 року. Агентство з авіаційної безпеки Європейського Союзу (EASA) готує технічні специфікації, щоб дозволити галузі та компетентним органам підготуватися до впровадження.
Нагадаємо, Єврокомісія запропонувала правила і заходи, покликані перетворити Європу на глобальний центр безпечного штучного інтелекту, мінімізувавши ризики для європейських цінностей.
 

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: