Євгенія Давидюк: у власниці «живих» ікон незагоєні рани серця

Про Євгенію Давидюк із Хобултови писали неодноразово. Жінка стала відомою після того, як у вересні 2005-го року ікони в її будинку почали оновлюватися. Опинившись у центрі уваги преси, жінка все ж багато років мовчала про наболіле.
Зізнаюсь щиро, про пані Євгенію я дізналася у місцевому кафе «Дубочки», де хтось випалив: «Можете написати про нашого екстрасенса». Знайшла її помешкання. До мене вийшла досить молода жінка, запросила всередину та розповіла свою історію.
Женя народилася у с.Сукачі Старовижівського району. Коли була підлітком, помер батько, і наша героїня з матір’ю переїхала у Хобултову – до старенької бабусі. Жінок привіз у село дядько – Григорій Фіщук, який з ними і проживав. Там на Євгенію з мамою чекали серйозні обмеження. Дружина дядька Григорія доводилася родичкою тодішньої голови сільради Лідії Рудчик. Як каже наша героїня, стараннями пані Лідії все майно, на яке претендувала і мама Жені, оформили на дядька Григорія. Жінку досі турбують деталі цього процесу: які ж це права мав дядько?
Євгенія навчалася у Бресті в залізничному училищі, однак через фінансові проблеми покинула його. Моя співрозмовниця з жахом згадує часи, коли матері доводилося ховати банку тушонки у пшеницю, щоб дати дочці у дорогу. А повертаючись з училища, дівчина часто бачила синці на маминому тілі. Недовго Євгенія жила у дядька – повернулася в Сукачі. Розповідає, що при від’їзді зчинилася бійка і дядько забрав останню чашку. Сьогодні, відчуваючи біль у спині, жінка згадує той удар.
Щойно обжившись у рідному селі, молода Женя повернулася в Хобултову, бо вийшла заміж за тутешнього хлопця. Через 4 роки молода сім’я забрала до себе маму Євгенії. Сукачівську хату вирішили перевезти у Хобултову, бо чоловікова потребувала ремонту.
«Пішла мама на день народження на свято Андрія. І не повернулася», – розповідає Євгенія Давидюк. Її мама померла просто в гостях у куми Раїси Кухонник. Що там трапилося, жінка достеменно не знає. Просто опівночі прибігли люди та сказали: «Здається, мати твоя померла». Її знайшли біля воріт, без хустки, розхристану. Євгенія вирішила не робити розтину, щоб не привертати уваги до біди. Смерть матері залишилася білою плямою на життєвому шляху цієї жінки. Стосунки з сім’єю Раїси Кухонник значно погіршилися. Євгенія розповіла, що невдовзі в обласній газеті «Вісник» вийшла стаття «Приснися мені, Надько, якою була твоя смерть». Журналістка розповіла історію з точки зору куми, і тут пані Євгенія виступила негативним персонажем – дочкою, яка знущалася зі своєї матері. Нашу героїню стаття шокувала. Жінка досі пам’ятає ім’я авторки та дату виходу номера. За її словами, матеріал у газеті абсолютно недостовірний. Тепер 40-річна жінка, відома своїми іконами, хоче, щоб про її історію дізналися всі, особливо односельчани.
Євгенія потерпає від надмірних пліток й осуду, що посилилися після Господнього дива, яке прийшло в її дім, – оновлення ікон. Сім’я Кухонників зіштовхнулася зі страшним горем: ще в досить молодому віці померла дочка Раїси. І хоча Євгенія не мала до цього жодного відношення, однак жінка почула страшні слова, які досі не може забути: «Ти цією дорогою ходити не будеш». Але найбільше Євгенію пригнічує, що прокльони сипалися і на адресу її синів. Зараз жінка також чує негатив такого роду. Старшого сина Бориса призвали служити ще у мирний час – у жовтні 2013-го року, однак майже відразу розпочалися буремні події і молодий чоловік опинився на сході. Гірко визнавати, але колись хороші друзі пані Євгенії подейкували, що син таким чином спокутує гріхи матері, до оселі якої ходять люди. Жінка таких слів зовсім не розуміє і звертається: «Односельці! Таких, як моя дитина, там тисячі. Я вдячна вищим силам і нашому священнослужителю Юрію за його молитви. Всупереч злим язикам, мій син повернувся додому живим».
У Хобултові Євгенію Давидюк називають і відьмою, і знахаркою, і екстрасенсом. Жінка усі ці «звання» заперечує: «У мене в роду не було ніяких чорних магів. Моєї вини у тому, що ікони почали обновлятися, немає. Тільки тримаючи в руках ікону, я володію значними біотоками. І це від святині йде потужна енергетика, що здатна зцілювати». Євгенія додає, що читає не якісь заговори, а молитви, наприклад, «Отче наш», «Богородице Діво» або просто звертається до ікони своїми словами. «Я – така сама грішна і смертна жінка, як і всі», – щиро каже пані Євгенія. Я і сама розумію, що переді мною не маг-екстрасенс, а проста жінка.
Але все одно чутки про неї ширяться різні. Навіть хтось захворіє на грип – винна Євгенія. Жінка розповідала курйози, як її бояться не підвезти, щоб «чого лихого не навела». Слава знахарки Євгенію Давидюк зовсім не радує. Вона просить з розумінням поставитися до ситуації, в яку потрапила багато років тому. Вже неодноразово про жінку писали газети, але ніколи вона не розповідала, які проблеми спіткали її в житті. Цього разу читачам радить: «Люди, ідіть до церкви, подавайте за здоров’я, ставте свічку Богові за його милість, не судіть ближнього свого, корінь проблем шукайте у собі і своєму роду, і все у вас буде гаразд». Євгенія стверджує, що простила всім. Вона побажала назвати справжні імена героїв статті, щоб поширити правду про своє життя.
Жінка із незвичайною долею показала свої ікони, якими завішаний увесь куток. Першою у 2005 році оновилася ікона Миколи Чудотворця. Тепер таких релігійних атрибутів декілька. Яскраво видно червоні, сині та жовті тони за склом. Пані Євгенія стверджує, що тут яскравішають кольори навіть у нових ікон. Є ще одна особливість, яку помічають і приїжджі: святі на іконах ніби оживають. Люди бачать, як рухаються очі чи руки. Власниця ікон не може надивуватися з того, що відбувається, і просить нашої допомоги. Насамперед Євгенію цікавить, у яких випадках ікони оновлюються. Чи може хтось пояснити цей процес? Чому багатьом здається, ніби святі на зображенні рухаються? Також жінка хоче, щоб її ікони допомогли багатьом людям. Для цього Євгенія погодиться, щоб реліквії тимчасово перенесли до храму, тільки з обов’язковим поверненням. Жінка розгляне й інші пропозиції. Євгенія Давидюк має багато запитань і шукає тих, хто дасть відповідь. Якщо ви можете допомогти чи знаєте таких людей, телефонуйте в редакцію за номером 3-81-31.
Аліна Зай, с.Хобултова, Володимир-Волинський район

Розділ новин: 

Коментарі

Я хочу сказати...

Коментарі