«Є у нас таке поняття «політична проституція», і дехто старається заробити собі бали, поширюючи брехню»

Минулого четверга в Нововолинську відбулася 19 сесія міської ради, на розгляд якої було винесено майже 40 питань. Найперше депутати заслухали звернення гірників стосовно боргів із зарплати та розвитку вугільної галузі Волині, а також прохання підтримати їхні пропозиції до нового Трудового кодексу. Нагадаємо, що перед сесією нововолинські шахтарі на знак протесту проти зарплатних боргів знову перекривали Ягодинську митницю, але так нічого й не добилися. Тому звернулися до міських депутатів, які одноголосно підтримали їхні вимоги, прийнявши рішення направити відповідне звернення у Кабмін, Мінвуглеенерго, голові ВР, головам ОДА і облради. Після цього начальник фінансового управління міськвиконкому Галина Бурочук поінформувала про виконання бюджету за 9 місяців 2017р., який перевиконано на 2648,8тис.грн. За рахунок цих коштів буде здійснено додаткове фінансування освіти – 1227,5тис.грн., міської лікарні – 599,8тис.грн., управління праці та соцзахисту– 10 тисяч (на відшкодування пільг на оплату комунальних послуг сім’ям загиблих на сході). На 375 тисяч збільшено й асигнування для міського Палацу культури. Ще 1646тис.грн. направлено на видатки відділу будівництва, комунального господарства і газифікації, з яких 80 тисяч має піти на благоустрій міста, 710 тисяч – на ремонт доріг, 420 тисяч – на реконструкцію вводів теплопостачання багатоквартирних будинків. В цілому видатки міського бюджету збільшуються на 58097,8тис.грн.
Депутати також проголосували за внесення змін до рішень попередніх сесій, виконкомів, розпоряджень міського голови щодо продажу і оренди землі та виготовлення проектів землеустрою, затвердили кілька цільових програм тощо. Не обійшлося і без скандалів. Перший із них розгорівся ще у день депутата, коли обговорювалося питання про присвоєння звання «Почесний громадянин міста» нововолинцям, які загинули на сході. Тоді депутат Володимир Шаповал звинуватив свого колегу лікаря ЦМЛ Магомеда Магомаєва у тому, що той нібито виступає проти загиблих воїнів, а також що він розмовляє російською. Ця інформація розміщена у ФБ, чим було викликано багато негативних коментарів. Після цього Магомаєв попросив слова на сесії.
-Хто з вас колись чув, що я казав щось проти загиблих або живих атовців? Звідки взято цю інформацію? Є у нас поняття «політична проституція». Тому дехто старається таким чином заробити собі бали на вибори, поширюючи в Інтернеті брехню. Я ж завжди відстоюю свої позиції. На якій підставі 10-м хлопцям пропонували присвоїти звання, а 8-ми – ні? Треба розумно вирішувати такі питання. Завтра прийде батько того, кому ми не присвоїли звання, і запитає: «Чим моя дитина гірша?» Я сам є інвалідом війни, був у Чорнобильській зоні. Двоє братів мого батька воювали проти фашизму, зять був в АТО цілий рік. Совість і виховання не дозволили б мені сказати щось проти атовців, тим більше проти загиблих, - обурювався лікар. – А щодо мови, вибачте. Я виріс у російськомовній Україні, навчався і здавав екзамени російською мовою. Мені так легше висловлювати свої думки. І за майже 40 років проживання в Україні мені ще ні разу цим ніхто не дорікнув.
У результаті було прийнято рішення доручити депутатській комісії досконало вивчити питання про присвоєння звання «Почесний громадянин міста» загиблим землякам і вже після цього повернутися до його розгляду. Ще одна дискусія виникла при розгляді питання щодо зменшення орендної плати за користування комунальним майном на вул..Св. Володимира, 1 і 3. Після емоційної перепалки ставки оренди залишили без змін.
Валентина Савчук, м. Нововолинськ

Розділ новин: 

Коментарі