«Яворина» покликала вшанувати Героїв УПА

Уже вкотре патріоти Володимирщини відвідали фестиваль патріотичної пісні “Яворина”, що проходить щорічно в урочищі Розтока поблизу села Липа Долинського району Івано-Франківської області.
На два дні, 15 - 16 липня, сюди традиційно з’їжджаються націоналісти з цілої України, щоб вшанувати пам’ять героїв старшинської школи УПА “Олені” та провідника ОУН Карпатського краю Ярослава Мельника (Роберта).
Як відомо, у жовтні 1944 року старшинська школа УПА “Олені” розташувалася поблизу гори Яворина. Та незадовго в нерівному бою тут загинув весь штаб старшинської школи разом із охороною. Неподалік від місця трагедії, дещо пізніше, 31 жовтня 1946 р. загинув крайовий провідник Організації Українських Націоналістів (ОУН) Ярослав Мельник “Роберт”. У 1983 році група патріотів відшукала цвинтар, а в 1991 році там збудували капличку та відновили хрести. З того часу тисячі патріотів з усіх куточків України прибувають на Яворину, аби пройтися стежками героїв УПА та вклонитися їхнім могилам. І це велика честь для нас, їхніх нащадків, мати змогу не лише згадати їхні подвиги, але й підхопити прапор боротьби за волю України.
У рамках “Яворини” відбулась традиційна хресна хода та сходження до бункера «Роберта». А це немало і небагато – шість кілометрів горами. Йдучи хресною дорогою Героїв, ми зустріли в горах Василя Киричука – легендарного вояка УПА, котрий брав участь в бою під Зеленими Гурбами. Запросили пана Василя посмакувати з нами волинське сало, і він радо з нами присів. Не втрималися і запитали про його вік, адже йти горами важко молодим, не те, що людям старшого віку. Пан Василь жартома запитав: «Чи дамо йому сорок?» і так, жартуючи розповів, що накувала йому зозуля 93 роки. Йому 93 роки, а він краще за деяких молодих крокував горами! Тож і не дивно, що не усі мають терпіння та силу аби пройти весь маршрут до кінця. Та Олександр Приступа та десятирічний Андрій Цаль – це зробили, хоч і добряче намокли. До речі, погода в горах дуже мінлива – великий дощ може йти навіть з малої хмаринки. Частина нашої делегації піднялась на гору Яворина, де посмакувала ароматними карпатськими чорницями і поверталася у село Липа скороченим шляхом через буково-смерекові ліси. Було важко, адже спуск вниз, то вам не підйом вгору. Доводилося весь час гальмувати. У таборі на нас чекав смачний куліш, який приготував Олександр Куцик.А поки ми були в горах, табір жив своїм бурхливим життям: змагання з волейболу, шахів, перетягування канату, стрільби, а також богатирські ігри за участи відомого стронгмена, богатиря Назара Павліва. Апогеєм заходу ж стало віче, приурочене вшануванню пам’яті легендарного Ярослава Мельника, а також запалення полонинської ватри з нагоди офіційного відкриття фестивалю патріотичної пісні.
Яворина – це завжди враження, втома, підзарядка емоцій позитиву і ноги, які гудуть ще з тиждень, але сюди хочеться повертатися щороку!
Ярослава Вознюк м. Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі