Ярина Лебедь: «Займаючись громадською роботою, постійно переконуюся, як багато у нас талановитих людей»

Публікації

З іменем цієї активної дівчини пов’язана організація фестивалю «Княжий», популярного конкурсу «Битва талантів» та ряд різноманітних культурних заходів, що проводяться у Володимирі, Устилузі, Нововолинську та на Турійщині.
Ярині лише 19. Вона – невгамовна активістка, велика розумниця і справжня красуня. Про себе каже відверто: «Я людина бойова, не можу сидіти без роботи. Коли беруся за черговий проєкт, я ним живу, працюю з натхненням та задоволенням і щоразу переконуюся: це – моє!» Причому дівчина вдало суміщає громадську роботу, яка потребує багато часу та зусиль, із навчанням у виші, адже організованості та відповідальності їй не позичати.
Ярина – устилужанка. Дівчина належить до дружної родини Лебедів, яку знають і поважають у містечку як гарних господарів та добрих і чуйних людей.
- Люблю готувати. З дитинства мріяла стати кухарем, щоб смачно годувати діток у дитячому садочку, де вихователькою працює моя мама, - розповідає Ярина.
Ще у дошкільному віці дівчинка приготувала свою першу страву – овочевий салат, а коли була в 4-му класі, самостійно спекла бісквітний торт.
У школі навчалася на відмінно, і згодом, як це часто буває, пріоритети змінилися. Яринка полюбила інформатику і, вирішивши присвятити своє життя комп’ютерним наукам, після 9-го класу стала студенткою Нововолинського електромеханічного коледжу.
А до громадської діяльності героїня нашої розповіді долучилася раніше, ще у 2014 році, будучи восьмикласницею. Небайдужа школярка не могла стояти осторонь трагічних подій, що увірвалися в історію нашої країни, коли на Сході розгорілася жорстока кровопролитна війна.
- Тоді я була головою учнівського самоврядування і вирішила організувати загальношкільну акцію «Марш миру». Ідею підтримали вчителі. Зайнявшись організацію, дуже хвилювалася, відчувала велику відповідальність, бо хотілося, щоб захід не перетворився на банальну ходу, а став подією, яка б привернула увагу громадськості. І ось у визначений день усією школою ми рівним строєм, із прапорами в руках, вирушили від будівлі навчального закладу до митниці. Дорогою виконували гімн України, а в кінцевому пункті акції дружно вигукували патріотичні гасла. Нас вітали і наші співгромадяни, і поляки, що перетинали кордон. Я й досі пам’ятаю кожен наш крок і ті емоції, коли все задумане гарно вдалося.
А перед початком нового навчального року Ярина у складі місцевої громадської організації «УМО» займалася підготовкою міського молодіжного розважально-пізнавального заходу «Прощання з літом», що проводився на стадіоні. Вийшло цікаве й веселе дійство із застосуванням фарб Холі, водяних битв та естафет, обливанням водою та інструктажем з техніки безпеки, що провели рятувальники. А ввечері провели дискотеку.
У 9-ому класі дівчина готувалася до вступу в коледж, а потім розпочалася нова, не менш цікава нова віха її життя.
На першому курсі, освоївшись у новому середовищі, Ярина поринула у навчання і водночас познайомилася із студентським самоврядуванням. А наступного року шляхом перемоги у виборах сама ж його і очолила. Головою її обрали на три роки.
- Ми подорослішали, у нас склалася крута команда активних людей. Нас всіляко підтримували викладачі. Заручившись такою підтримкою, хотілося працювати і вдень, і вночі. Майже кожного тижня ми організовували в коледжі різноманітні заходи – від маленьких, як то спільний перегляд фільмів, - до святкових і традиційних Днів студента, річниць коледжу чи випускних вечорів.
Але й це ще не все. На другому курсі Ярина втілила в життя свій авторський масштабний проект - започаткувала молодіжний фестиваль «Танцюй, поки молодий», що три роки поспіль проводився на березі озера Сомин на Турійщині.
- Це стало можливим завдяки сприянню заступника директора коледжу з навчальної роботи Олександру Олександровичу Ільїну, до якого я звернулися зі своєю ідеєю. Фестиваль був запроваджений з метою згуртування студентської молоді Волині. До нас долучалися представники навчальних закладів Нововолинська. Володимира, Ковеля та Новограду-Волинського Житомирської області.
Ярина самостійно розробляла сценарії, а з організацією допомагала студентська рада. Проведенню подібних дійств завжди передує багато відповідальної та копіткої підготовчої роботи. Отже, молоді люди шукали і знаходили спонсорів, що дозволяло забезпечувати всіх учасників фесту безкоштовним проживанням у будиночках, триразовим харчуванням та роздатковим матеріалом: значками, блокнотами, ручками та іншим канцелярським приладдям.
Фестиваль, ставши вже традиційним, проводиться у триденному форматі й відповідно ділиться на три частини. Перший день присвячується знайомству та самопрезентації учасників. Другий – день спорту та інтелектуальних ігор, а третього дня відбувається підбиття підсумків. Щовечора проводяться дискотеки, посиденьки з піснями під гітару, танцювальні конкурси, естафети, квести. Втім сценарії щороку оновлюються. Наприклад, у 2018 році в рамках фесту проводився у лісі дуже цікавий конкурс «Міс і містер».
Минулого року Ярина закінчила коледж, де здобула фах молодшого спеціаліста з обслуговування комп’ютерних систем і мереж. Студентська рада, яку вона очолювала, передала естафету проведення фестивалю своїм наступникам. Але дівчина й надалі підтримує зв’язки з викладачами та студентами і вже точно знає, що її дітище матиме продовження й цього року!
Ярина ніколи не шукала легких шляхів у житті. Так, на 4-ому курсі коледжу вона перейшла на індивідуальний план навчання і за покликом серця влаштувалася культорганізатором у Володимир-Волинський культурно-мистецький центр.
- Від цієї роботи була у захваті. Протягом року, що там працювала, брала участь в організації всіх культурних заходів, які проводилися в місті. Це відповідально й надзвичайно цікаво! Щодня знайомства з талановитими людьми та необмежені творчі можливості за підтримки чудового колективу. Особливо вдячна керівниці закладу Наталії Бутенко, яка з перших днів нашого знайомства стала мені передусім подругою, а вже потім директоркою. Вона багато чого мене навчила, підтримувала сміливі ініціативи, висувала свої цікаві ідеї. Отже, працювали з великим ентузіазмом і навіть перевиконували план. Відтоді КМЦ став для мене другою домівкою, а Володимир – ще одним рідним містом.
Минулого року після закінчення коледжу Ярина вирішила продовжувати навчання за фахом і стала студенткою третього курсу факультету комп’ютерних інформаційних технологій Тернопільського національного економічного університету. З цієї причини довелося покинути улюблену роботу, адже вступила на стаціонар. Але за кожної нагоди, коли приїжджає додому, дівчина відвідує КМЦ та вже на громадських засадах із задоволенням допомагає своїм друзям.
З іменем Ярини Лебедь пов’язана організація фестивалю «Княжий», який три роки поспіль з великим успіхом проводився у Зарічанському парку і полюбився як володимирчанам, так і гостям міста.
- Перший рік працювала в оргкомітеті як волонтерка, відповідала за організацію харчування для гостей і волонтерів. На другий рік фесту мені доручили організацію дитячого майданчику та координацію волонтерів. Працювали разом з Катериною Музичук. Нам виділили територію та бюджет, а ми втілювали в життя власні ідеї та робили все можливе, аби діткам було затишно, цікаво й приємно проводити там час. Минулого року, вже маючи напрацювання, продовжувала роботу в цьому ж напрямку в якості координатора.
На даний час Ярина працює в іншому популярному проєкті – шоу-конкурсі «Битва талантів», до якого цьогоріч долучилася вперше на запрошення депутата міської ради Максима Клим’юка. Спочатку займалася поширенням інформації про конкурс, створивши та обслуговуючи відповідні сторінки в Instagram і Facebook, реєструвала учасників та тримала контакт з ними, формувала етапи конкурсу, частково розробляла поліграфію. Нещодавно пройшов перший тур. Перед виходом на сцену Ярина морально підтримувала кожного учасника, всіляко сприяючи, щоб виступ був вдалим.
21 березня відбудеться другий півфінал «Битви талантів», а фінал планується на 20 квітня. Відтак організаційна діяльність - у повному розпалі.
* * *
Такі яскраві особистості, як Ярина Лебедь, роблять наше життя цікавішим, наповненим цікавими подіями та чудовим настроєм. Тож на завершення хочеться побажати цій чарівній дівчині, що всім своїм єством випромінює океан позитиву, успіхів у всіх її починаннях.
Міла Сергєєва, м. Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі