Ярослав Матвійчук: «Порядок і благоустрій у місті весь час у центрі уваги влади»

Про перспективи благоустрою та розвитку Володимира-Волинського ми розмовляли з першим заступником міського голови Ярославом Матвійчуком.
-Ярославе Анатолійовичу, питання благоустрою рідного міста, його розвиток в європейському напрямку найбільше хвилюють наших громадян. Наближається 1030-річчя нашого славного міста. Що вже зроблено і що робиться напередодні цієї дати?
-Пройшла половина весни. Звичайно, вже можна зробити певні підсумки. Найбільше наших громадян хвилює проблема ремонту і будівництва доріг. У цьому питанні ми працюємо у двох напрямках. Насамперед це дороги державного значення. Міська влада тісно співпрацює з обласною Службою автодоріг Волині, керівником якої є Анатолій Посполітак, з обласною держадміністрацією, з народним депутатом Ігорем Гузем. Доріг державного значення у нас є шість. Це Луцька, Зимнівська, Данила Галицького, Устилузька, Ковельська і так звана об’їзна. Минулого року за кошти перевиконання митниці фактично збудували дорогу на вулицях Луцькій та Данила Галицького. Зараз приступаємо до ремонту Устилузької. Задіяні значні кошти з митниці та долучилася зі співфінансуванням міська рада. Тут потрібно виділити три моменти нашої діяльності: ми будуємо і ремонтуємо зупинки, зробили освітлення, вся дорожня інфраструктура залишилася на місці. На Устилузькій виникли проблеми в тому, що, як ми гадали, буде комплексний ремонт дороги. Служба будуватиме дорогу, а ми – тротуари. Але виникла проблема з польською стороною, оскільки дорога мала робитися за кошти польського кредиту. Ми намагаємося переконати керівництво Служби автодоріг, обласну владу, нардепа в тому, щоб ремонт вулиці завершити цього року. Шоста дорога державного значення – це так звана об’їзна. Її будує «Магістраль». Роботу проводять якісно і відповідально. Також вдалося домовитися зі Службою автодоріг, і був проведений ямковий ремонт на вулиці Зимнівській. Поки що капітального будування дороги на цій вулиці в планах немає.
Другий напрямок нашої діяльності – це дороги місцевого значення. Своїми силами на базі комунального підприємства створена дорожня група, яка проводить ямковий ремонт. Вже зроблений ремонт на вулиці Павлова, Філатова, Володимира Великого. Традиційно у місті працює Луцьке ДПМК. Завершилося будівництво нових доріг на вулицях Івана Сірка та Лабораторній. Покладене нове асфальтове покриття. Надіємося, що до кінця року таких доріг вдасться зробити з десяток. Нині діє нова програма уряду «Державний фонд доріг». Згідно з цією програмою проводиться співфінансування 50 на 50 з місцевим бюджетом. Наразі робимо розмітку. Поновлюється розмітка на вулиці Ковельській. Ведуться переговори про те, щоб покласти пластикову розмітку на вулицях Луцькій і Данила Галицького. Є проблема і біля міської ради, де періодично стоїть вода. Служба автодоріг висунула претензію до підрядника, який пояснив цей недолік як технічну помилку. Обіцяв переробити, але це відбудеться влітку, коли кластимуть другий шар асфальту.
-Громаду міста хвилює і соціальний розвиток. Як відомо, в центрі уваги міської влади – обслуговування багатоповерхових будинків.
-Не секрет, що діяльністю ЖЕКу громадяни не задоволені, а тому пропонується створення ОСББ. Згідно з прийнятою містом колективною програмою, виділяються кошти на підтримку ОСББ у співфінансуванні 40% – ОСББ, а 60% – місто. Вже є в цьому плані певні напрацювання. На жаль, переконати жителів у перевагах створення ОСББ не вдається. Серйозною перешкодою є субсидії. Жителі виявляють байдужість і до співфінансування, мотивуючи тим, що у них є субсидії. Мені доводиться часто бувати на зборах, і я чую, як люди про це кажуть.
Підіймається питання про створення управляючої компанії, в яку фактично має бути перейменований ЖЕК, але провести конкурс і перейменувати ЖЕК – невелика справа, до реальних змін це не призведе, якщо не буде створений ринок житлово-комунальних послуг. По це говорять бізнесмени на державному рівні, але поки що цей ринок не сформований.
-Як вирішуються в місті екологічні проблеми?
-Найбільше, що хвилює в цьому плані наших людей, це очистка рік Луги та Риловиці. Давно працюємо над цим питанням і вже маємо зрушення. Відомо, що є частковий проект з очистки річки Риловиці. В цей проект закладені кошти як з нашого місцевого екологічного фонду, так і з обласного. Нині проводяться земляні роботи, видаляються чагарники і старі дерева. Другий напрямок – це робота зі сміттям. Зараз проводимо тендер щодо створення 3-ої черги «Полігону». Закладено близько мільйона гривень місцевого бюджету. Щодо роздільного сміття, то був варіант: один підприємець виставив контейнери. Деякий час він перебував за кордоном, але повернувся і знову готовий зайнятися цією справою в певних частинах Володимира-Волинського. Нині місто закупило контейнери для роздільного сміття. Основна проблема – це збут сміття. Зі збутом скла проблем немає. А збут пластика проблематичний. Ведуться в цьому плані переговори з різними фірмами, будемо проводити конкурс на визначення комунального підприємства, яке займатиметься розв’язанням цієї проблеми.
-Жителі міста скаржаться на безгосподарні споруди, які є розсадником сміття та притулком бездомних тварин.
-Питання порядку, як і благоустрою, у Володимирі весь час у центрі уваги. В місті діє муніципальна поліція. Проводиться робота з притягнення до відповідальності осіб, які порушують порядок. Вводяться жорсткі санкції. Для юридичних осіб – штраф у межах 10-ти тисяч. Користуючись нагодою, хочу звернутися до всіх громадян з проханням підтримувати і в місті, і біля своїх садиб належний порядок.
-На шляху до європейської спільноти наше місто активно розвиває міжнародне співробітництво. На обмін візитами витрачаються певні кошти. Напевно, вони повертаються нашому місту сторицею?
-Володимир-Волинський має надійних партнерів за кордоном. Це польські міста Грубешів, Ленчиця, Кентшин та німецьке місто Цвікау. Що дає співпраця з містами-партнерами? З польської сторони ця співпраця є дуже дієвою. Крім культурного обміну, вдається за фінансової підтримки партнерів реалізувати певні проекти. Протягом цього року реалізували проект на 2 мільйони гривень, які вкладені в північний водозабір нашого водоканалу. З Цвікау налагоджене співробітництво в галузі освіти. Наші учні мають можливість протягом тижня перебувати в Цвікау, обмінюватися знаннями і досвідом. Німецька сторона готова проводити аудит наших комунальних господарств. Є ряд напрямків щодо закупівлі обладнання, і, звичайно, чекаємо приходу інвесторів. А це – ріст економіки, поява нових робочих місць. Отож на шляху до європейського міста, яким ми бачимо у майбутньому Володимир, у нас багато проблем, але ще більше хороших перспектив.
Антоніна Булавіна, м. Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі