Ярослав Кондисюк: «Районна влада повинна дбати про розвиток молодіжних центрів на Володимирщині»

Так вважає депутат районної ради, голова ГО «Нова ідея» Ярослав Кондисюк
Ярослав Кондисюк - добре відомий у нашому районі молодіжний лідер. Декілька років тому у своєму рідному селі Чесний Хрест він заснував молодіжну громадську організацію «Нова ідея». Нині Ярослав – депутат районної ради, фахівець Зимнівського сільського центру «Спорт для всіх». 30 червня у Луцьку відбувся форум «Стратегії розвитку молодіжних центрів Волинської області», у якому Ярослав приймав участь. Молодіжний лідер нашого району охоче відповів на питання кореспондента «Міста вечірнього» щодо його власного бачення перспектив розвитку молодіжних центрів у нашому місті та районі.
- Ярославе, які враження і нові ідеї ви винесли з форуму?
- Перш за все хочу відмітити, що захід було організовано за ініціативою нардепа Ігоря Гузя Лабораторією законодавчих ініціатив спільно з Лігою інтернів і Міністерством молоді та спорту в рамках проекту «Модельний округ». Метою обговорення стали ті питання, які викликають інтерес у молодіжних спільнотах і сприяють активній участі молоді в розвитку суспільства. Основний акцент ставився на створенні та розвитку молодіжних центрів. Захід зібрав представників Володимира-Волинського, Луцька, Ковеля, Нововолинська. Було цікаво спілкуватися в живій і конструктивній розмові.
- Які основні перспективи створення молодіжних центрів є на сьогоднішній день?
- Є чотири сценарії. Згідно першого, створюється комунальний молодіжний центр, який і діятиме в молодіжному секторі. Другий передбачає створення центру при громадській організації з фінансуванням з місцевого бюджету. Третій сценарій - це діяльність молодіжного центру як структурного підрозділу чинних закладів сфери освіти, культури тощо. І четвертий розглядає молодіжний центр як результат розробки та реалізації проекту на основі громадської ініціативи. Перевагу здобув четвертий сценарій. Також було 4 сценарії щодо організації комунікації між молодіжними центрами. Це і координаційна рада при Міністерстві молоді та спорту, і всеукраїнська громадська організація працівників та активістів молодіжних центрів, і фахова комунікативна мережа на основі Інтернет-майданчика. Але знову таки підтримку здобув 4-й сценарій: створення закладу «національний молодіжний центр» з функціями організаційного та методичного центру мережі.
- А тепер поговоримо про перспективи створення молодіжних центрів на нашій рідній Володимирщині.
- Передусім я хочу сказати, що завжди успіху добивається той, хто покладається на власні сили. Нам не слід чекати, поки «наверху» подумають про наше майбутнє. Ми повинні його творити тут,на рідній землі, самі. Все залежить від кожного з нас. Звичайно, проблем багато. Одна з них, і, мабуть, найболючіша, полягає в тому, що молодь рідко обговорює суспільні питання. Відсутні громадські платформи, де б молодь могла дискутувати, консультуватися, створювати проекти. Молодіжним активістам потрібно починати з того, що молодь необхідно вивчати, а для цього слід проводити анкетування, зустрічі на різноманітну тематику. Важливу роль відіграє згуртування, вміння почути один одного, підтримати, зрозуміти. Не секрет, що сьогодні багато молодих людей потерпають від духовної самітності, бояться вголос висловити свою думку. Це є причиною різних життєвих драм. А ми ж йдемо в Європу, де панує цілковита свобода слова і кожен має право на власну думку. Я цілком згоден з мислителем, який казав, що думати так, які всі, може лише раб, а не вільна людина. Саме в різноманітності думок народжуються плани і проекти, з’являються перспективи.
- Пане Ярославе, але ж відомо, що поки що Верховна Рада не підтримала законопроект про створення молодіжних центрів. Як же бути надалі? Чекати, що вас почують?
- Не чекати, а діяти. Володимир-Волинський район, в цілому, сільськогосподарський і саме сільська молодь сьогодні найбільш потерпає від проблем, про які я вже говорив. У нас є районна рада. Саме вона, не чекаючи на проект, повинна дбати про створення молодіжних центрів. Молодь Володимирщини вже згуртовується. Про це свідчать масові молодіжні заходи, як спортивні, так і культурно-розважальні, які ми проводимо. Помітно зростає спілкування між міською і сільською молоддю. У нас проблема з осередком, вірніше, з приміщенням, де б ми могли збиратися і обговорювати свої питання. Пропозиції є і я хотів би їх оприлюднити. Відомо, що приміщення нашого будинку культури заборонено здавати в оренду, але я гадаю, а мої однодумці підтримують мене в тому, що при сприянні районної ради нам могли би виділити кабінет у приміщенні БК. Мова йде не про розваги і примхи молоді. Мова йде про майбутнє. Як сьогодні влада реагує на запити і потреби молодих людей, таким буде завтра і наше життя. Бо, як мовиться у Святому Письмі, «Що посієте, те й пожнете».
Антоніна Булавіна м. Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі