Ярослав Кондисюк із “Нової ідеї”започатковує пошук яскравих талантів

З ініціативи депутата районної ради, керівника ГО «Нова ідея» Ярослава Кондисюка за підтримки відділу культури Володимир-Волинської райдержадміністрації на базі сільських будинків культури і клубів буде проводитися конкурс «Нова ідея» шукає таланти». З приводу цього 11 листопада відбулася виробнича нарада, в якій взяли участь головний спеціаліст відділу культури райдержадміністрації Ганна Луцюк, Ярослав Кондисюк та очільники кущових закладів культури району Валентина Гонтарук (с.Зимне), Ірина Бугай (с.Хобултова), Світлана Приступа (с.Заріччя), Світлана Пустова (м.Устилуг) і Світлана Бакун (с.Овадне). Ярослав Кондисюк пояснив, що конкурс, який започатковується, проводитиметься у п’ять етапів. Концертна програма має складатися не менш як з 12 номерів. Жанри мистецтва довільні. Вік учасників також не лімітований. Можна запрошувати бажаючих із міста, але все-таки основний відсоток учасників мають складати сільські мешканці.  Всіх учасників чекають відповідні нагороди, грамоти. Також заохочувальною премією в межах 1000 гривень будуть нагороджені керівники закладів культури, які зацікавили до участі найбільше учасників, враховуватиметься і дизайн та декорація сцени. Оскільки відбір проводитиметься в усіх кущових будинках культури, для бажаючих побувати на заходах в інших селах Ярослав Кондисюк готовий надати власний мікроавтобус на 15 людей.
Звичайно, попереду у культпрацівників ще кущові наради, на яких можливе висловлювання нових пропозицій, але орієнтовні дати відбору вже визначені: 24 грудня, 21 січня, 28 січня, 4. лютого та 11 лютого. Фінал відбудеться у квітні. Місце проведення заходів буде визначено пізніше.
Після наради Ярослав Кондисюк відповів на запитання кореспондента «Міста вечірнього».
-Пане Ярославе, вже три роки, як ваше громадське об’єднання успішно сприяє розвитку спорту в районі. Чому Ви вирішили змінити напрям діяльності?
-Ми не змінюємо напрям діяльності, а розширюємо її спектр. Це, до речі, ініціатива сільської молоді. Розвиток культури на селі необхідний так, як і спорт. В селах багато талановитих людей, і ми їх повинні знати.
-Чи не лякає вас невдача і навіть можлива критика?
-Відомо, що не помиляється той, хто нічого не робить. Люди, які критикують, завжди праві, бо справу не вони робили, а інші. Я читаю багато критичних виступів у соцмережах, але не бачу головного: нових ідей, пропозицій, змістовних проектів. Це не наша позиція. Критика має супроводжуватися власною ініціативою.
-Можливо, виникне невдоволення з приводу того, що конкурс талантів відбувається у складний час.
-Талант нашого народу якраз і виявлявся у  складні часи. Саме у важкі часи народжувалися пісні, які стали шедеврами, думи, творили визначні поети і піснярі. Народжувався і наш багатий та мудрий фольклор. Війни не ставали перепоною талантам. Ми знаємо, що у роки війни виїздили концертні бригади на фронт, піднімали дух солдат. І нині наші митці, відомі творчі колективи їздять у зону АТО до наших воїнів. Життя триває, і, як казав відомий маестро із популярного фільму, музика вічна.
Антоніна Булавіна, м. Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі