Яку роль відіграє число три у символіці українців

Розповімо вам про прикмету, перевірену часом, а мешканка нашого міста пані Людмила  підтвердила її прикладом із власного життя.
-Це трапилося чотири року тому. Несподівано помер мій дядько, який був ще не старим. Мама дуже розхвилювалася, а мала хворе серце. Через три тижні їй стало зле. Довелося лягати в лікарню. Того дня, коли маму мали вже виписати, вона несподівано померла. Я довго приходила до тями, а під кінець року – новий удар: в Ірпіні з невідомої причини наклав на себе руки двоюрідний брат. Коли маму ховали, люди казали, що два покійники в роду неодмінно потягнуть третього. Так і сталося.
Так, на превеликий жаль, трагічна прикмета діє. Чернігівський парапсихолог Сергій Бурсак, який вивчає прикмети і їхню психологічну дію на людей, вважає, що і дана прикмета має два пояснення. Перша – це містичне значення числа 3. Якщо 2 символізує пару, єдність, то у 3 підсилювальна до пари дія. У древніх слов’ян 3 мало велике моральне і містичне значення. Згадаємо трьох богатирів, триголового казкового Змія, образи фольклорних трьох братів, нарешті тризуб, який є нині малим гербом України. Християни поклоняються образу святої Трійці. Таким чином, вважає парапсихолог, у підсвідомості людей спрацьовує певна програма «трійки».
Друге пояснення сягає дуже давньої історії, коли майже у всіх народів панував звичай вбивати під час захоронення ще двох людей (найчастіше це були родичі), які, згідно з віруванням, мали прислуговувати небіжчику у потойбічному світі. Цей звичай і послужив підґрунтям для трагічної прикмети.
Та ми живемо в сучасному цивілізованому світі. Чому ж все-таки прикмети діють? Сергій Бурсак намагається і тут знайти логічне пояснення. Справа в тому, що у кожної людини є свідомість і підсвідомість. Свідомістю людина керує сама, спираючись на здоровий глузд, тоді як підсвідомість – це, так би мовити, самозомбування. Саме з підсвідомістю людини найчастіше мають справу маги та чаклуни або екстрасенси. Вони зомбують людину, змушуючи її бачити і чути те, чого насправді немає. Саме на рівні підсвідомості діють на нас і прикмети. Якщо в родині вмирають двоє людей, то в цей час літня чи хвора людина, яка вірить у  прикмету, підсвідомо налаштовує себе на те, що вона є наступною у чорному списку родових смертей. Якщо ж дивитися на ситуацію з точки зору фізіології, відбувається звичайне потрясіння, яке поглиблює захворювання або викликає стрімкий розвиток хвороби, яка ще себе не проявила. Людина стає неуважною, впадає в депресію, страждає і її психіка.
Звичайно, наука не пояснила дієвість багатьох прикмет. Більшість із них ще залишаються  таємницями. Але, мабуть, кожній людині слід пам’ятати, що вона в чомусь сильніша за прикмети. Варто лише повірити в те, що все складатиметься  добре, і так неодмінно буде.
Підготувала Антоніна Булавіна

Розділ новин: 

Коментарі