«Якщо законодавство порушують у вищих ешелонах влади, то які претензії до низів?»

У понеділок 23 травня міський голова Нововолинська Віктор Сапожніков уперше з початку року зустрівся у своєму кабінеті з представниками місцевих ЗМІ, щоб відповісти на запитання та прокоментувати події, які будоражать останнім часом шахтарське місто.
- Вікторе Борисовичу, ми знаємо, що Ви довго хворіли, потім були у відпустці, але тим не менше Ваша тривала відсутність обросла різними чутками. Розкажіть, будь ласка, де Ви були і як провели цей час?
-Мені не звикати до пліток і навіть до того, що дехто вже встиг мене й похоронити. У квітні після мого звіту про роботу міськвиконкому один чоловік розповів, нібито в нього є сусід, який двічі впадав у запій, - сміється. – Мовляв, першого разу це було, коли мене «хоронили», а другий, коли містом гуляли чутки, що Сапожнікова за щось там знімають з посади. Я тоді сказав: «Не дочекаєтеся». Оскільки в мене накопичилося більше 100 днів відпустки, то після проведення квітневої сесії міської ради лікарі порадили трохи відпочити. Як і кожній людині, мені це гарантовано законодавством про працю. Я трішки підліковувався, виїжджав з міста, але це не означає, що відпустка завадила мені постійно бути на зв’язку зі своїми заступниками, керувати містом, бути в курсі всіх справ і вирішувати нагальні питання. Їздив навіть на зустріч із головою обласної ради Ігорем Палицею, тобто постійно тримав руку на пульті життєдіяльності громади.
- Останнім часом у місті сталося багато різних подій. Це і пікетування гірниками податкової, і наміри пікетувати міськраду, і зняття з посади чергового гендиректора ДП «Волиньвугілля» Валентина Кисельова тощо. Яка ситуація у вугільній галузі зараз?
-Як мені відомо, Валентина Кисельова ніхто з посади не знімав. Заяву на звільнення він написав сам. Якщо ж говорити про нового «генерала», то в Мінвуглеенерго розглядається лише одна висунута усіма профспілками кандидатура – Михайла Борсука, який уже був колись і гендиректором ДП, і начальником шахти, хоча тоді шахтарі висловлювали йому недовіру та вимагали зняти. Тепер же вони знову хочуть Борсука. Я теж не маю нічого проти цієї кандидатури. Головне, щоб на шахти надходили кошти, виплачувалася зарплата, люди мали фронт робіт і перспективу на майбутнє. Та справи нині, на жаль, складаються так, що якщо шахта №9, згідно з усіма раніше прийнятими постановами Кабміну, перейде у третю групу, то вона стане відокремленим підрозділом, а в результаті відпаде необхідність і в самому об’єднанні «Волиньвугіля», кожна копальня функціонуватиме окремо. Щодо пікетування податкової і намірів пікетувати міську раду, то гарячі голови у нас були завжди. Податки ж у міську казну йдуть тільки з шахти №1, зі всіх інших – в Іваничі. Але всі чомусь звикли з усіма питаннями йти до міського голови.
-Керівництво області звинувачує міську владу в тому, що Нововолинськ – єдине місто на Волині, яке відмовляється фінансувати ПТУ. Лунають погрози про позбавлення посад. Прокоментуйте, будь ласка, це питання.
-Питання фінансування профтехосвіти в цілому по Україні вже давно «з бородою». Минає п’ятий місяць, а воно до кінця так і не вирішене. Повинен бути закон. Не тиск, не якийсь наказ, а закон. І тоді буде чітко зрозуміло, хто і за що відповідає. Закон про ПТУ на рівні України був порушений у Києві з прийняттям держбюджету, який приймався 29 грудня. І там було написано: передати органам місцевого самоврядування майно і фінансування до 1 січня 2016 року! Це реально? Порушена Конституція, яка гласить: «Витрати органів місцевого самоврядування, пов’язані з прийняттям рішень вищестоящих органів, компенсуються державою». Держава нам грошей не дала. Порушений Бюджетний кодекс щодо дії змін до бюджету. Крім того, училище, яке знаходиться на території Старолішнянської сільради, зареєстроване за неіснуючою адресою у Нововолинську. Ми ставили питання про його перереєстрацію, але керівництвом області воно було прийняте в штики. Верховна Рада прийняла рішення щодо закладення у держбюджеті коштів на фінансування ПТУ, але більш як через місяць Президент його ветував. Бачачи, що вирішення питання затягується, ми подали позов до суду, вимагаючи спонукати ВПУ перереєструватися в с.Будятичі. Що стосується ПТУ №11, то ми будемо його фінансувати, хоча там теж є деякі нюанси, а от ВПУ… У день сесії обласної ради я побував у Ігоря Палиці. Після довгої розмови з ним прийнято таке рішення: рекомендувати прокуратурі Волинської області надати до 25 травня голові облради Ігорю Палиці та голові ОДА Володимиру Гунчику інформацію щодо забезпечення фінансування Нововолинського ВПУ; у разі ненадання інформації доручити голові облради звернутися до Генпрокуратури України щодо неналежного виконання професійних обов’язків працівниками прокуратури Волині; рекомендувати, - я наголошую, - рекомендувати Нововолинській міськраді прийняти на фінансування ВПУ; керівництву училища здійснити його перереєстрацію за фактичною адресою в с.Будятичі Іваничівського району на вул.Жовтневій; включити ВПУ в перелік навчальних закладів, які фінансуються з бюджету, після його перереєстрації за місцем розташування, але не пізніше 1 вересня 2016 року.
Валентина Савчук, м.Нововолинськ

Розділ новин: 

Коментарі