«Якщо не доб’юся справедливості, підпалю себе на сходах мерії»

У розпачі заявляє ресторатор-азербайджанець Фарід Хейдармі, якого у Нововолинську розвели майже на дві тисячі доларів.
Останнім часом місто гірників не може прожити й дня без сенсаційної пригоди чи скандалу. Наїзди нетверезих водіїв на перехожих, конфлікти і профспілкові війни на шахтах, обшуки, наркотики та пограбування вже давно перестали бути чимось неординарним для Нововолинська. Та пригода, яка сталася під стінами мерії 19-го липня, розбурхала все місто, викликала шквал коментарів на вулицях та у соцмережах. Цього дня багато хто з нововолинців, маючи справи у міськраді чи просто проходячи мимо, з подивом звертав увагу на чоловіка, що стояв перед входом у мерію з плакатом: «Мої діти комусь заважають?» Як з’ясувалося, це співвласник ресторану «Мангал» азербайджанець Фарід Хейдармі, який, узявши в оренду кіоск біля автобусної зупинки на Пожежній площі навпроти магазину «Аміго», планував відкрити там заклад з турецькою кухнею.
Фарід приїхав до Нововолинська два роки тому, звідси родом дружина Валентина. Каже, що йому сподобалося місто, тому планував і далі вкладати гроші в ресторанний бізнес, яким у себе на Батьківщині займався майже 15 років. Тут народилася їхня донечка Даша. І відвідувачам подобається ресторан Фаріда, де готують смачну їжу.
За словами ресторатора, місяць тому він домовився про оренду кіоска з директором ТзОВ «Скай» і власником магазину «Дебют» Олександром Каптуром, якому належить цей об’єкт.
-Письмовий договір ми не укладали, оскільки пан Каптур сказав спочатку зробити ремонт. Він видався мені порядним чоловіком, тому повірив йому на слово і взявся до справи. Звернувшись до керівництва водоканалу і заплативши 270грн., виготовив усю необхідну технічну документацію. Потім усе пофарбував, модернізував приміщення, поклав навколо плитку, провів воду й каналізацію. Ремонт обійшовся мені майже у 50тис.грн. Усе було зроблено офіційно, всі документи і чеки у мене є. А коли після закінчення ремонту знову пішов у водоканал і попросив підключити воду, почалися не зрозумілі для мене проблеми. Мені сказали, що все це я зробив незаконно. Мовляв, заплатив комусь гроші. У відповідь на запитання: «Чому ж у такому випадку мені нічого не повідомили, коли видавали техпаспорт?» - почув: «Можете подавати на нас до суду». Потім до мене прийшли представники мерії і сказали, що тут нічого не буде, я не зможу торгувати, оскільки, мовляв, земля під кіоском не приватизована, бо власник кіоска й досі не оформив на неї документи. Пішов шукати справедливість до міського голови Віктора Сапожнікова та до його першого заступника Андрія Сторонського, але вони обидва заявляють, що це питання не до них. Словом, мене кинули, а тепер футболять від одного чиновника до іншого. Пішов до Каптура, а той каже: «Поверну тобі 500 доларів і виселяйся. На мене тиснуть, і я не хочу ні з ким ніяких проблем». А що мені з тих 500 доларів, якщо вклав у цей кіоск майже дві тисячі? Це все, що в мене було.
-Тепер я розумію, чому ніхто не поспішає вкладати інвестиції у вашій країні. Я ж прибув сюди зі своїми грошима, справно сплачую податки, а тепер ускочив у таку халепу. Вибору мені не лишили, тому й влаштував тут пікет. І якщо мені й далі ніхто не пояснить, що відбувається, підпалю себе на сходах мерії, - заявляє Фарід, демонструючи пляшку з бензином і запальничку. – Втрачати мені вже нічого.
-Зараз мені хочеться лише одного: щоб нам повернули витрачені кошти. І ми відразу ж виїдемо з цього корумпованого міста, - зі сльозами на очах каже дружина Фаріда Валентина, яка разом із маленькою Дашею прийшла підтримати чоловіка.
-Ми видали Фарідові Хейдармі лише дозвіл на виготовлення технічної документації, оскільки він приніс рішення виконкому, видане чотири роки тому. І ніхто не знав, що земля під тим кіоском ще не приватизована, - пояснює начальник водоканалу Володимир Озімчук.
Поспілкуватися із власником кіоска не вдалося: ні в магазині, ні на підприємстві його не було.
-Можливо, він у відпустці, - пояснила секретар.
А тим часом нововолинці висловлюють свою версію скандалу: «конфлікт інтересів», тобто конкуренція, адже кіоск розташований якраз навпроти павільйону, де вже торгують фастфудом. І його власник – далеко не остання людина в місті.
До речі, скандал із кіоском, який стоїть у вигідному місці, уже не перший. Торік подібне сталося з луцькою фірмою «Теремно-хліб», яка так само під тиском змушена була розірвати договір оренди. Правда, згодом їм таки дозволили торгувати біля міської лікарні.
-Ніякого рішення міськвиконкому в мене немає, швидше за все, воно є у Каптура, - каже Фарід.
Після пікетування мерії і двох днів біганини по кабінетах посадовців він отримав відповідь: почекати.
Ксеня Лучко, м. Нововолинськ

Розділ новин: 

Коментарі