Якою буде 14-а ОМБр, розповів командир бригади Олександр Жакун

Півтора місяці тому на базі 51-ї ОМБр сформували 14-ту механізовану бригаду. Жителям Волині та Рівненщини не байдуже, що відбувається з цією військовою частиною, адже вихідців переважно з цих областей навесні мобілізували до 51-ї ОМБр. Волноваха, Савур-Могила, Іловайськ – ці географічні назви Донеччини назавжди болем відгукуватимуться у серцях жителів краю.
Як формується 14-а бригада, що робиться для того, аби не повторити трагічної долі 51-ї – у розповіді командира бригади полковника Олександра Жакуна, розміщеній на «Фейсбуці».
-Кістяком 14-ї бригади став особовий склад 51-ї окремої механізованої бригади. З них 120 осіб – офіцери, - повідомив Олександр Миколайович. – Решта – військовослужбовці за контрактом. Рішенням Президента у 14-ту механізовану бригаду у повному складі перейшли реактивно-артилерійський дивізіон, танковий батальйон, протитанкова батарея і ремонтно-відновлювальний батальйон. Що стосується решти особового складу, то ми брали до уваги думку командирів підрозділів, які протягом півроку проходили службу з бійцями, вивчили їхні морально-психологічні та бойові якості.
-У 51-шу бригаду було залучено найбільшу кількість мобілізованих хлопців – майже чотири тисячі. Яка їхня доля?
-Дуже багато особового складу у шпиталях, лікуються після бойових дій влітку 2014 року. В подальшому вони будуть або комісовані за станом здоров’я, або переведені в інші військові частини, які уже не братимуть участь в АТО.
-Бригада, що дислокувалася у Володимирі-Волинському, була найчисельнішою з тих, що вели бойові дії на сході. Це стало, на думку експертів, однією з причин її трагедії, адже хлопці були розкидані по всьому фронту і підпорядковувалися різному командуванню.
-14-а бригада за чисельністю буде ще більшою. Проблема ж 51-ї була не в кількості, а в якості. Це підбір особового складу, їхній морально-психологічний стан. У мобілізованих хлопців було багато проблем зі здоров’ям. Основна ж проблема – у їх навченості. При доукомплектуванні 14-ї бригади ми врахуємо негативний досвід 51-ї. Уже налагодили взаємодію з військовими комісаріатами декількох областей щодо призову особового складу на відповідні військові спеціальності, які передбачають певну підготовку до того, як вони будуть мобілізовані. Врахуємо й помилку щодо проходження медичної комісії. Перша хвиля мобілізованих її взагалі не проходила. Питали, чи є проблеми зі здоров’ям, робили відмітку – і вперед. Особливу увагу приділятимемо підготовці особового складу, специфіці тих дій, що проводяться у зоні АТО.
-Отже, 14-а бригада після 20 січня формуватиметься фактично із нових мобілізованих?
-Так, бригада доукомплектовуватиметься новими військовослужбовцями, які будуть призвані за мобілізацією. Після цього розпочнеться бойове злагодження на полігоні. Наразі у зоні АТО знаходиться реактивно-артилерійський дивізіон у кількості 112 чоловік.
-При розформуванні 51-ї бригади Президент обіцяв нагородити тих, хто відзначився під час бойових дій.
-У генштабі 150 подань на нагородження особового складу 51-ї бригади. Уже є нагороджені орденами «За мужність» і орденами Богдана Хмельницького.
Підготувала Міла Сергєєва, м.Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі