Які стоматологічні послуги стали безкоштовними в Україні з 1 квітня

Які стоматологічні послуги будуть безкоштовними в Україні з 1 квітня
Які стоматологічні послуги будуть безкоштовними в Україні з 1 квітня

В Україні з 1 квітня запрацювала оновлена програма медичних гарантій завдяки чому для українців деякі стоматологічні послуги стали безкоштовними.
Про це йдеться на сторінці Національної служби здоров’я України у фейсбуці.
Тариф на медичні послуги із стоматологічної медичної допомоги в амбулаторних умовах становить 116 гривень. Прогнозуючи кількість послуг, які заклад зможе надати у наступному році, передбачили коефіцієнт, який враховує карантинні обмеження.
До переліку безоплатних стоматологічних послуг включено:
– первинний огляд пацієнта або пацієнтки з оцінкою стану стоматологічного здоров’я, відповідно до підходів ВООЗ;
– ургентна стоматологічної допомоги дітям та дорослим;
– надання планової стоматологічної допомоги дітям (крім ортодонтичних процедур та протезування);
– інструментальні дослідження в рамках ургентної стоматологічної допомоги, а також планової стоматологічної допомоги дітям;
– організація та проведення обов’язкових медичних профілактичних оглядів учнів загальноосвітніх навчальних закладів, а також дітей до 6 років, відповідно до чинного законодавства;
– своєчасне знеболення на всіх етапах діагностики та лікування;
– надання невідкладної медичної допомоги пацієнтам, виклик бригади екстреної (швидкої) медичної допомоги за потреби та надання невідкладної медичної допомоги до її прибуття.
Для дорослих програма медичних гарантій покриває ургентну стоматологію – зняття гострого болю та лікування станів, які загрожують життю. Для дітей до 18 років – повністю покривається планова дитяча стоматологія. Бо це запобігає погіршенню загального здоров’я дитини.
А отт протезування, брекети та інші дорогі стоматологічні послуги не входять до гарантованого пакету. І можуть оплачуватися з інших джерел – можуть бути окремі програми місцевого бюджету або за рахунок пацієнта.
 

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: