Як живуть у Журавці: магазин і медпункт закрили, а автобус не їздить

Як живуть у Журавці: магазин і медпункт закрили, а автобус не їздить
Як живуть у Журавці: магазин і медпункт закрили, а автобус не їздить

Мешканці села Журавець Затурцівської громади бідкаються, що в них у селі закрили і медпункт, і магазин. Про школу чи дитсадок, кажуть, навіть не йдеться. Про це йшлосяговорили в програмі «Позиція» на 12 каналі.
«Нема кому ні укол дати, ні тиск поміряти. А їхати до Локачів до лікаря – автобус не ходить, треба 6 кілометрів до автобуса йти», – розповідає місцевий мешканець. Раніше, каже, двічі на тиждень курсував автобус, а тепер і того немає.
У селі 58 мешканців. Магазин закрили вже давно, сюди привозять тільки хліб.
Ситуацію з відсутністю автобуса прокоментував голова Затурцівської громади Юрій Ковальчук. «Журавець дійсно маленьке село. Добре, що воно хоч проїзне дорогою до Кисилина. Усі автобусні рейси зараз приватні. Туди ходить автобус раз на тиждень, у п’ятницю, спеціально в такий день, щоб люди могли виїжджати. Але останній місяць його немає, бо поламався. Вийшов з ладу двигун, зараз його зробили, обкатують, і маршрут буде відновлено. Забезпечує цей маршрут наш місцевий підприємець. Автобус буде ходити в тому форматі, в якому він ходив», – пообіцяв голова.
Що ж до фельдшерсько-акушерського пункту, то, каже Юрій Ковальчук, його закрили ще у попередні роки, а нинішня влада – відновила. «Яким чином відновили? У нас працює прекрасний фельдшер Мар’яна в Кисилині. Я її переконав, що треба виїжджати і приймати один день у Твердині, другий день – у Журавець, що вона й робила. Ми там купили УФО, вирубали кругом ФАП кущі, навели порядок силами старости. Але часто таке буває, що вона приїжджає, а туди ніхто не приходить. Вона побуде там цілий день без всякого ефекту», – пояснює голова громади. Він запевняє: якщо комусь знадобиться допомога фельдшерки, потрібно зателефонувати – і вона обов’язково приїде.
За словами голови громади, магазин у такому селі, як Журавець, жоден підприємець відкривати не стане, бо він буде збитковим.
«Там, по-перше, продукти не будуть зберігатися, а, по-друге, купівельна спроможність дуже низька. Є поряд села Кисилин, Холопичі. У кого є транспорт, є можливість виїхати і купити… Якщо є люди, які потребують безпосередньої допомоги, можна набирати старосту, навіть мене, і ми будемо надавати будь-яку допомогу. Крім того, у нас є терцентр – структура, яка безпосередньо доглядає людей. І якщо людина стає на облік, то їй будуть приносити необхідні продукти, – запевнив голова. – Але глобально… Такі маленькі села для приватного бізнесу не є цікавими», – додав він.
 

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: