Як стати прийомними батьками

Кожна дитина має право на виховання в сімейному оточенні. Щодо дітей, які за певних життєвих обставин залишилися без батьківського піклування, обов’язок забезпечення їхнього розвитку й виховання бере на себе держава.
Пріоритетом у влаштуванні таких дітей визначено саме сімейне виховання. Усиновлення (удочеріння) є найбільш прийнятною і сприятливою формою виховання, за якої дитина в правовому відношенні повністю прирівнюється до рідних дітей, набуває в особі усиновителів батьків, рідну сім’ю. Згідно законодавства, усиновлення допускається у відношенні неповнолітніх дітей і виключно в їхніх інтересах. При влаштуванні дитини враховуються етнічне походження, релігійна й культурна приналежність, рідна мова, можливість забезпечення наступності у вихованні та освіті.
Встановлення опіки та піклування — це влаштування дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, в сім’ї громадян України, які перебувають переважно в сімейних, родинних відносинах з цими дітьми, з метою забезпечення їх виховання, освіти, розвитку, захисту їх прав та інтересів. Дитина, над якою встановлено опіку (піклування), не втрачає статусу дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування, що передбачає державні пільги, встановлені для такої категорії дітей.
За прийомними дітьми та дітьми-вихованцями зберігається статус дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування. Це передбачає збереження за дитиною раніше призначених аліментів, пенсій та інших державних виплат, які переходять у розпорядження прийомних батьків і витрачаються ними на утримання прийомних дітей.
Щоб стати прийомними батьками необхідно ваше бажання, задовільний стан здоров’я; відповідні житлово-побутові умови; збір необхідних документів; проходження навчання та отримання рекомендації про те, що ви можете бути прийомними батьками; і нарешті, чекати нагоди. Якщо ви готові зважитися на відповідальний крок, звертайтеся у Володимир-Волинський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (м.Володимир-Волинський, вул. І.Франка,8 т.2-37-63) чи в службу у справах дітей виконкому міськради (вул. І.Франка,8 т. 2-12-91).
Підготувала Міла Сергєєва за інформацією керівників зазначених служб Ірини Пикалюк та Людмили Ковальчук

Розділ новин: 

Коментарі