Як правильно пасинкувати високорослі і великоплідні помідори

Головна умова при вирощуванні високорослих великоплідних помідорів – своєчасне формування куща. Якщо вони ростуть у вас в одне стебло, необхідно видалити всі бічні пагони, залишаючи лише один головний. Якщо вирощуєте помідори у два, то, крім головного, залишайте ще один. В іншому випадку залишають другий пагін, розташований якомога ближче до землі, відразу під другим гроном. Взагалі ж якщо ви хочете отримати ранній урожай помідорів, то на кущах, якими б великими вони не були, залишайте по чотири-п’ять грон, на яких і буде формуватися урожай.
Головні помилки при вирощуванні високорослих помідорів, що допускають городники, це загущення куща, велика кількість вчасно не видалених пасинків на помідорах. Як правило, нижні пасинки відбирають у плодів багато сил, а врожаю не дають. Видаляти їх треба, коли вони досягнуть не більше п’яти сантиметрів.

Як бути з верхніми пасинками на томатах
Як правило, вони квітнуть і на них стануть зав’язуватися помідори, але вони будуть невеликими і їхнє дозрівання затягнеться. Якщо помідорів багато, але дрібних, тоді можете верхні залишити, а якщо вас цікавлять великі помідори, тоді доведеться на стеблах залишати не більше 4-5 грон.
Поки зав’язується плід, листя внизу йому не потрібне, а як тільки він починає дозрівати, знизу його можна видалити. Якщо ви хочете убезпечити свої грядки помідорів від зайвих шкідників і хвороб, взагалі зніміть все листя до перших квіткових грон. Коли почнуть наливатися другі грона помідорів, треба буде зняти листя і під ними. В результаті до серпня ви отримаєте потужні стовбури, обвішані плодами, добре провітрювані, з усіх боків освітлені сонцем з ранку до вечора. Якщо при цьому будете регулярно поливати кущі, підживлювати і прибирати зайву поросль, ваші помідори почнуть дозрівати на тиждень раніше і будуть великими.
Якщо ви хочете отримувати великі плоди, варто подбати і про правильний збір врожаю. А для цього необхідно не залишати на кущах червоні плоди, якщо вони злегка ще не дозрілі. Доба – і вони будуть готові. Дозріваючи на столику або підвіконні, помідори не будуть тягнути енергію з кущів, даючи можливість швидше наливатися іншим плодам.

Розділ новин: 

Коментарі