Як найекономніше укласти договір купівлі-продажу авто

На запитання кореспондента «Міста вечірнього» відповідає в.о. директора регіонального сервісного центру МВС у Волинській області Юрій Віскунов.
-Юрію Миколайовичу, насамперед хотілося б знати, які нормативні акти передують укладенню договору купівлі-продажу авто?
-Уже більше ніж півроку у територіальних сервісних центрах МВС укладаються договори купівлі-продажу авто. 18 листопада 2015 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову №941 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України з питань реєстрації транспортних засобів». Даним нормативно-правовим актом внесено зміни до постанов уряду від 07.09.1998 №1388 та від 11.11.2009 №1200, якими виключено з документів, що підтверджують правомірність придбання транспортних засобів, довідку-рахунок встановленої форми, натомість введено нову категорію документів, що підтверджують правомірність придбання транспортного засобу – укладені та оформлені безпосередньо в сервісних центрах у присутності адміністраторів договори купівлі-продажу (міни, поставки), дарування транспортних засобів, а також інші договори, на підставі яких здійснюється набуття права власності на транспортний засіб.
-Якою є процедура оформлення договорів купівлі-продажу в сервісних центрах МВС? Як при цьому діяти, якщо особа бажає підтвердити купівлю авто саме таким чином?
-Процедура насправді доволі проста. Укласти даний договір можна у присутності працівника територіального сервісного центру МВС прийнятним для вас способом, а саме за самостійно визначеною та попередньо підготовленою особою формою. Наголошу на тому, що дана форма не може бути наперед підписаною, адже підписується договір безпосередньо у приміщенні сервісного центру. Другий спосіб – це використання отриманого у сервісному центрі бланка (зокрема його 3 копії), який заповнюється особою власноручно. Зауважу, що два примірники договору надаються сторонам, третій, разом з копіями документів, з яких встановлено особи та повноваження сторін, підшивається до матеріалів справи центру.
-Чи могли б Ви детальніше зупинитися на процедурі укладення договору купівлі-продажу у сервісному центрі?
-Отримані бланки заповнюються сторонами власноручно у присутності працівника сервісного центру, який при необхідності надає консультативну допомогу щодо їх заповнення. Працівник центру обов`язково попереджає сторони, що, згідно з чинним законодавством, відповідальність за зміст договору та його виконання покладається на них, а також, що укладення цього договору є їхнім власним волевиявленням. Перед безпосереднім укладенням договору, тобто підписанням його сторонами, працівник сервісного центру перевіряє документи, що посвідчують особи сторін, та їх повноваження на його укладення, робить з них ксерокопії, що долучаються до відповідної справи. Разом з цим працівник сервісного центру проводить перевірку транспортного засобу, свідоцтва про реєстрацію авто та осіб, які звернулися за укладенням договору, за відповідними пошуковими реєстрами. У процесі перевірки трапляються випадки виявлення інформації, що є перешкодою в укладенні договору, наприклад, автомобіль знаходиться в розшуку або ж при оформленні договору надано підроблені документи. У цьому випадку працівник центру повідомляє її сторонам і відмовляє в укладенні договору та реєстрації у сервісному центрі.
-Скажіть, будь ласка, яка ціна такого укладення і які документи при цьому повинні мати особи, що виступають сторонами договору?
-Це абсолютно безкоштовно. Необхідні документи при цьому: паспорт, ідентифікаційний код, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу та довіреність (за наявності). Звертатися за укладенням договорів купівлі-продажу авто ви можете до наступних територіальних сервісних центрів РСЦ МВС у Волинській області:
Територіальний сервісний центр 0741: м. Луцьк, вул. Підгаєцька, 3;
Територіальний сервісний центр 0742: м. Ковель, вул. -Територіальний сервісний центр 0743: м. Камінь-Каширський, вул. Першого Травня, 42;
Територіальний сервісний центр 0744: м. Горохів, вул. Івана Сливки, 30.
Антоніна Булавіна, м.Луцьк

Розділ новин: 

Коментарі