Як навести лад у селах і хто за це відповідає

Дванадцятого травня відбулося чергове засідання громадської ради при Володимир-Волинській РДА. Згідно з планом, слухалося два питання: «Про виконання рішення колегії РДА щодо благоустрою» та «Надання допомоги в обробітку городів самотнім громадянам району, які перебувають на соціальному обслуговуванні працівниками територіального центру».
Із доповіддю з першого питання виступив начальник відділу будівництва та архітектури РДА Петро Чуцький. Він зокрема зазначив, що кожна сільрада і ОТГ повинні написати нові Правила благоустрою з урахуванням вимог законодавства, де передбачені адміністративні покарання для порушників, та ознайомити з ними всіх громадян. Крім цього, мають бути складені конкретні плани заходів з благоустрою на рік та визначені особи, відповідальні за їхню організацію і виконання. Аналізуючи стан виконання рішення березневої колегії, Петро Чуцький зазначив, що 4 квітня райдержадміністрація розіслала відповідне розпорядження по всіх сільрадах та ОТГ і до травневих свят у районі був проведений великий обсяг роботи із благоустрою. Про те, що зроблено конкретно, адміністративні одиниці мають відзвітуватися до 20 травня. Втім відомо, що в районі розчищено всі 28 стихійних сміттєзвалищ.
-Минулого року їх було 42, зараз менше, але їх не повинно бути взагалі. У зв’язку із цим хвилює питання культури селян, які порушують Правила благоустрою, - прокоментував ситуацію головний архітектор і наголосив про необхідність застосування адміністративних важелів впливу до порушників. Протоколи про адмінпорушення можуть складати дільничні інспектори. Ускладнює ситуацію те, що РДА не має свого комунального підприємства. Дев’ять населених пунктів уклали договори на вивіз сміття з Володимир-Волинським КП «Полігон», проте не всі сільські мешканці хочуть укладати відповідні договори та оплачувати послуги.
Ще одна проблема – безгосподарне майно, кількість якого щороку збільшується. Тільки у колишній Стенжаричівській сільраді нараховується 65 покинутих будівель. На подвір’ях третини з них більш-менш підтримується порядок, а решта має жахливий вигляд. Законодавчо можна вирішити питання взяття таких хат на баланс сільрад, тільки процедура довга і ніхто не хоче цим займатися.
Також у занедбаному стані третина клубів району. Наприклад, у с.Федорівка заклад культури стоїть без вікон і дверей, а для проведення зборів селян та виборів використовується ФАП. Ганьблять вигляд сіл й обдерті заклади торгівлі. Петро Чуцький вкотре пропонує не брати з орендарів орендної плати, натомість нехай приведуть магазини у належний вигляд.
Особливо погано там, де недобросовісно працюють сільські голови, наголосив Петро Андрійович, не називаючи прізвищ.
-Чому скрізь біля церков ідеальний порядок, цвітуть квіти, а біля державних установ подекуди безлад? – ставить риторичне запитання посадовець. – Може, треба обирати священиків, які користуються авторитетом серед людей, на відміну від деяких голів?
Після обговорення громадська рада винесла рішення рекомендувати сільським головам посилити відповідальність, забезпечити постійний контроль та звітність з цього питання, адже благоустрій – не одноразова акція, а постійна робота.
Роз’яснення з другого питання порядку денного надала директор районного територіального центру Любов Столярчук:
-Перелік послуг, що надає територіальний центр, строго відповідає державним стандартам. Відділення соціальної адаптації закрили – замість нього працює Університет третього віку, який набув авторитету серед людей похилого віку. На даний час в установі два відділення: стаціонарне, де перебуває 31 особа (10 людей на черзі), та обслуговування вдома, яким користуються 462 самотніх пенсіонери та отримують безкоштовні послуги. На них мають право одинокі громадяни або ті, діти яких досягли пенсійного віку. 70 людей, що не мають пільг, замовляють певний перелік послуг (прибирання, доставку продуктів і т. ін.) за гроші. Ми проводили опитування пенсіонерів у селах, і багато хто висловив бажання, аби соціальні працівники допомагали обробляти городи, рубати дрова, виконувати дрібні ремонтні роботи, обкошувати подвір’я тощо. Для виконання таких робіт було включено у штат терцентру четверо працівників. Щодо городів, то згідно з нормативом, вони оброблятимуть площі до двох соток.
Наступне засідання громадської ради заплановане на 16 червня.
Міла Сергєєва,Володимир-Волинський район

Розділ новин: 

Коментарі