Як духівництво і волонтери дбають про правопорушників за колючим дротом

Так склалося, що в нашій історії віра завжди була невід’ємним елементом творення української ідентичності. Частиною національної традиції із притаманними тільки нам особливостями є великі релігійні свята. Тому, де б не перебували українці – на свободі чи у місцях позбавлення волі, наші звичаї завжди з нами.
Яскравим підтвердженням цього стало одне з найбільш шанованих та величних свят – Світле Воскресіння Христове, яке разом з усіма віруючими парафіянами відзначили й засуджені в установах виконання покарань Волинської області. Серед них є чимало наших земляків – корінних володимирчан та жителів району, які у ці святкові дні щиро розкаюються у скоєних гріхах і після відбування покарання мають шанс почати життя з чистого аркуша.
Цього року на свято Воскресіння Христового управлінням ДПтС України у Волинській області спільно з представниками духовенства та громадських організацій ув’язненим і особам, які перебувають під слідством, були створені необхідні умови для відвідування засуджених упродовж святкових днів представниками релігійних конфесій, що забезпечують їхнє право на здійснення свободи сповідувати будь-яку релігію та відправлення релігійних таїнств і обрядів.
Великдень в установах виконання покарань
Прес-служба управління ДПтС України у Волинській області інформує: «У якості благодійної допомоги установам області було передано 2647 яєць, 494 паски. В Маневицькій виправній колонії (№42) священнослужителі Свято-Воскресенського храму УПЦ провели Пасхальний молебень та освячення пасок. Представники релігійних організацій «Українська місія Благовістя», «Адвентисти сьомого дня», «Свідки Єгови» прочитали проповіді з нагоди великодніх свят. Від церкви «Християн Віри Євангельської» в установі виступив музичний гурт. Учасники гуртка художньо-прикладної творчості створили та розмістили на дошках оголошень святкові стінгазети. Ковельську виховну колонію відвідав Благочинний Ковельського Святовведенського округу УПЦ о.Василь, привітав вихованців установи та освятив паски. Представники релігійної організації «Благовістя» провели лекцію на релігійну тематику із цитуванням Святого Письма. У відділеннях СПС були проведені лекції на тему «Світле Христове Воскресіння. Великдень». Про життя Ісуса Христа засудженим розповіли представники релігійної організації «Голос Надії» та продемонстрували тематичний відеофільм. У Цуманській виправній колонії (№84) священик УПЦ о.Михаїл провів богослужіння та освячення великодніх пасок. Засуджені цієї та інших установ області мали змогу переглянути святкові літургії з нагоди Великодня по телебаченню. Представники різних конфесій провели духовно-просвітницькі бесіди про християнське свято – Пасху. У свою чергу, представники релігійної громади «Християни Віри Євангельської» організували святковий концерт. Засуджені переглянули тематичний історичний відеофільм «Царство небесне». У Луцькому слідчому ізоляторі для засуджених господарської обслуги, неповнолітніх ув’язнених прочитано лекції: «Українська писанка», «Воскресіння Христове», «Великдень в Україні». Детальніше про традиції українців та громадян інших країн світу засуджені дізналися під час інформаційної години. Священиком о.Богданом було відслужено святкове богослужіння».
«Помилятися може кожен, але завжди
є шанс виправитися»
Щосуботи разом зі своїми друзями виправні колонії Волині навідує наш земляк, мешканець села Поромів Іваничівського району Роман Стецюк. Будучи у складі релігійної громади представників християнської місії «Українська місія Благовістя», чоловік неспроста обрав такий шлях. Він із власного досвіду знає, яким потрібним буває добре слово у місцях позбавлення волі, особливо на початковому етапі. Тільки завдяки своєчасній мудрій настанові людей, які приїздили колись до них, малолітніх злочинців, Романові вдалося вибратися з цієї прірви, обдумати свої помилки і почати життя спочатку.
-Помилятися може кожен, але завжди є шанс виправитися, стати кращим, розділивши радість з оточуючими людьми. На жаль, у моєму житті був час, коли я не розумів цих слів. Проте колись у виправній колонії мені таки їх донесли, розповідаючи про Ісуса Христа. Справді, Бог нас приймає такими, якими ми є, але Він завжди кличе нас до змін, отже, Йому не подобається, що ми залишаємось такими, якими були раніше, грішниками. Він хоче, щоб ми були кращими, покаялися у своїх помилках. Таке ж прагнення ми часто зустрічаємо в очах дітей, які схибили з істинного шляху й опинились у дитячій колонії, зокрема міста Ковеля. Заглянувши хоча б раз в ці благаючі про допомогу оченята, не можна залишитися осторонь кожної дитячої трагедії. Саме тому разом зі своїми однодумцями й друзями нововолинянином Олександром Коритком та лучанином Сергієм Літвіновим ми вирішили, чого б нам це не коштувало, й надалі здійснювати виховний вплив, корисно проводити дозвілля, сприяти духовному розвитку засуджених дітей, - розповідає Роман Стецюк.
Для підвищення культурного й духовного рівня проблемних дітей, здійснення позитивного впливу на їхній світогляд представники християнської місії не тільки читають їм релігійні проповіді, співають пісні на релігійну тематику, але щотижня грають з ними у футбол, баскетбол та інші розвиваючі ігри. Духовне виховання є важливою складовою колективного впливу на засуджених та ув’язнених і невід’ємною частиною виховного процесу.
Аліна Джарига, с.Поромів, Іваничівський район

Розділ новин: 

Коментарі