Як День мови відзначали у першій школі

День української писемності та мови – державне свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. Воно покликане підкреслити важливу роль рідної мови у згуртуванні українського суспільства.
Цікаво і змістовно проходить це свято в ЗОШ №1. І вчителі, й учні підтримують багаторічну традицію – одягати в цей день улюблену вишиванку, а світлини «вишиваної фотосесії з друзями» прикрашають і класні куточки, і родинні альбоми. Всеукраїнський радіодиктант у нашій школі писали не тільки старшокласники, а й учителі, для кожного з яких важливо бути і патріотом, і досконалою мовною особистістю. Знавці рідної мови (учні 3-11 класів) мали можливість узяти участь у І етапі Міжнародного конкурсу з української мови ім.Петра Яцика. Сподіваємося, що переможці достойно представлятимуть наш навчальний заклад на міському конкурсі, як минулоріч Сніжана Доровських (5-А клас), Валентина Федорук (10 клас), що вибороли перші місця у ІІ етапі і представляли місто на обласному конкурсі.
Щороку День української писемності і мови в нашій школі має свою концепцію, своє «обличчя»: то шукаємо мовні скарби із квест-завданнями, то влаштовуємо свято мови. Цьогорічне свято проходило під гаслом «Дбаймо про своє мовлення». Учителі запрошували на показові уроки розвитку зв’язного мовлення, а десятикласники здивували всіх флешмоб-виставкою «Як парость виноградної лози, плекайте мову». Учні, батьки, учителі зацікавлено розглядали сигнальні картки із порушенням мовних норм та правильними варіантами, звіряли свої мовленнєві знання, відшліфовували їх.
Саме в цей день учні 9-А класу (мову ми вже два роки вивчаємо поглиблено) презентували результати місячного проекту «Мовний ревізор у Володимирі-Волинському». Ми з’ясовували, що таке культура мовлення та мовна норма, вивчали питання дотримання мовних норм у громадських місцях Володимира-Волинського: закладах торгівлі, громадського харчування, ЗМІ, місцях для оголошень і т.д., аналізували порушення норм, шукали правильні варіанти, розробляли рекомендації для поліпшення мовленнєвої культури жителів міста. Під керівництвом модераторів Вікторії Сулімової та Анни Ходаковської працювали дві дослідні групи, що збирали фотодокази, аналізували порушення, виправляли помилки. Нас обурювало, що в кафе запрошують випити «моркв’яний» сік, а в магазині купити «фрікаделькі» чи «м’ягкі» іграшки. А ще окремі «відкривають» двері, рубають ціни «пополам», на підприємство запрошують «робочих». Велика дослідна робота учнів змусила присутніх замислитися над важливістю мовленнєвої культури, що є ознакою освіченості кожного і культури нації в цілому. Поетичні рекомендації, як дбати про чистоту, багатство, точність мови, запропонували на закінчення заняття учні 7-А класу Оксана Зубко, Тарас Бляшук, Юлія Мосейчук, Анастасія Каляпух, Анастасія Маслянка, Анна Бугайчук.
Вікторія Сулімова, учениця 9-А класу Володимир-Волинської ЗОШ №1

Розділ новин: 

Коментарі