«Я боротимусь за те, щоб повноваження муніципальної поліції були більшими»

Інтерв’ю газеті «Місто вечірнє» начальника муніципальної поліції Володимира-Волинського Володимира Литвинчука.
18 листопада 2016 року на посаду начальника муніципальної поліції Володимира-Волинського призначено Володимира Литвинчука. З цією перспективною людиною зустрілася кореспондент «Міста вечірнього».
-Володимире Олександровичу, розкажіть коротко вашу біографію, про освіту і трудову діяльність.
-Народився я 23 березня 1989 року у Володимирі-Волинському. Після закінчення школи навчався у сільськогосподарському технікумі (тепер це Володимир-Волинський аграрний коледж) на механічному відділі. Це були 2004-2008 роки. Затим навчався заочно у «Львівській політехніці» на факультеті «Транспортна технологія. Автомобільний транспорт». Із 2008 по 2010 рік проходив військову службу в зенітно-ракетному полку, який незабаром знову має повернутися до нашого міста. Із грудня 2012 по червень 2014 працював менеджером з реалізації паливних матеріалів ПП «Укрпетроль», 2014-2016 роки – виконавчий директор ПП «Універсам». Одружений.
На посаді керівника муніципальної поліції працював Ігор Садульський, чудова людина, з якою я часто спілкувався. Саме він поділився зі мною досвідом роботи, навичками. Мене ця робота захопила.
-Яким є нині особовий склад муніципальної поліції?
-Особовий склад нараховує 7 людей. Працюють 5  інспекторів, з яких 4 є черговими. Чергові інспектори здійснюють чергування в міській раді. Ще один інспектор робить огляд міста, слідкує за порядком. До речі, ми щойно прийняли на посаду інспектора нову людину. Це Руслан Лавришин, учасник АТО. У 2017 році плануємо посилення, яке здійснюватиме контроль за порядком у місті.
-Володимире Олександровичу, можливо, громадяни міста не володіють достатньою інформацією про обов’язки муніципальної поліції. Відомо, що ви підпорядковуєтесь безпосередньо міській раді і ваші повноваження є значно вужчими, ніж у державної поліції.
-Різниця між державною і муніципальною поліцією кардинальна. Ми є комунальна організація, яка здійснює контроль у місті. У наші обов’язки входить забезпечення порядку в місті, охорона довкілля, чистота парків і скверів, паркування транспортних засобів. Ми маємо вплив на водіїв, але не виписуємо штрафів. Структура нашої роботи така, що ми, керуючись Адміністративним кодексом України, складаємо адміністративний протокол. Двічі на місяць по середах засідає адмінкомісія при міськвиконкомі, яка розглядає протоколи і виносить рішення щодо покарання. Зазначу, що адмінкомісія є лояльною і людині, яка здійснила порушення вперше, у вигляді попередження дається можливість виправитися.
-З якими питаннями можуть до вас звертатися громадяни міста?
-З різними, якщо вони пов’язані з певними негативними моментами співжиття. Правда, порядок такий, що громадяни насамперед звертаються до ЦНАПу, пишуть заяву на моє ім’я чи на ім’я начальника ЖЕКу або міського голови. Розглядаються всі заяви, які не містять кримінального складу. Звичайно, ми тісно співпрацюємо з поліцією. Я боротимусь за те, щоб збільшити повноваження інспекторів муніципальної поліції, виноситиму це питання на обговорення.
-Чи бувають випадки, коли людина не реагує на зауваження інспектора муніципальної поліції?
-Бувають, і дуже часто. Проблемою, наприклад, є стихійна торгівля. Я щоранку об’їжджаю всі важливі об’єкти міста, вказую на недоліки, а потім застосовую заходи у межах своїх повноважень. Ми ж прагнемо до європейського рівня життя. В сусідній Польщі є «сторож міста». Це той же самий муніципальний інспектор. З ним рахуються. Я хочу ввести і у нас таку систему.
-З якими проблемами в діяльності своєї організації Ви зіткнулися?
-Насамперед це недостатня кількість інспекторів. У нас не вимагається юридична освіта і навіть не ставиться питання про необхідність вищої. Вона є лише бажаною. Проте потрібна армійська підготовка. Також у нас невисока заробітна плата, і це є причиною плинності кадрів. Людей на цю роботу потрібно заохотити.
-Отож, як я зрозуміла, муніципальна поліція має право на власну ініціативу?
-Звичайно. Підбираючи кадри, я й ставлю до майбутніх кандидатів на посаду інспекторів вимогу, що ці люди мають бути ініціативними та принциповими. Це люди, які повинні вболівати за порядок у рідному місті. Користуючись нагодою, хочу звернутися до шановних громадян Володимира-Волинського. Європейський рівень життя починається з кожного з нас. Чомусь у Польщі наші громадяни строго дотримуються порядку і всіх вимог, а варто перетнути кордон  дозволяють собі неповагу і до рідної землі, і до свого народу, і до законів своєї держави. Отже, дотримуйтесь порядку і дбайте про чистоту та благоустрій нашого Володимира.
Антоніна Булавіна, м. Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі