« Вирватися із власного обмеженого простору – велика душевна мужність»

У цьому впевнена переможець фіналу конкурсу «СтудМіс Києва – 2017» володимирчанка Анастасія Ковалюк
Все частіше наші молоді земляки стають знаменитостями на теренах всієї України. Це є свідченням того, що наша молодь не губиться в павутинні проблем, а шукає гідного місця в цивілізованому світі. Анастасія Ковалюк належить саме до тієї плеяди молодих людей, для яких самоутвердження – головна мета в житті. Дівчина народилась в 1998 році у Володимирі-Волинському. Матуся – Лариса Федорівна – вчитель молодших класів у школі-інтернаті, а тато – Ігор Якович – підприємець. Родина завжди підтримувала у донечці її творчі здібності. З 6-ти років Настя брала участь у дитячих та шкільних конкурсах. В школі №3, де навчалася, була відмінницею, навчальний заклад закінчила з золотою медаллю. Одночасно дівчинка відвідувала музичну школу по класу скрипки, четвертокласницею брала участь у дитячому європейському конкурсі, який проводився у Кракові, а по завершенню навчання також отримала червоний диплом. Закінчивши школу, Анастасія вирішила стати лінгвістом, опанувати іспанську мову. З цією метою обрала Київський національний університет імені Драгоманова. Але чомусь вибрала філософський факультет.
- Вірніше, цей факультет вибрав мене, - посміхається дівчина. – Батьки порадили ризикнути, і я ризикнула, тим більше, що мала шанс навчатися безкоштовно. Першу сесію здала « на відмінно» і збагнула, що знайшла себе. Погодьтесь, що сьогодні для молоді це досить велика проблема – знайти себе. На перший погляд, філософський факультет здається мало перспективним, та насправді людина з філософською освітою може застосовувати себе у багатьох галузях. Тим більше, що моя спеціальність – практичний психолог.
Та творча людина не може обмежитися лише навчанням. Її кличе вічний пошук, а тому Анастасія вирішила спробувати сили у факультетському «Конкурсі краси» і… здобула перемогу. Далі був ще більш відповідальний конкурс – «Міс університету». І вимоги вищі, і конкуренція більша. Та попри все – знову перемога. І ось нарешті конкурс «СтудМіс Києва – 2017». Не вистачить слів, аби передати, скільки зусиль вимагала підготовка до цього конкурсу. Але фортуна знову була на стороні Анастасії Ковалюк. Переможниця «Студміс Києва» захищатиме честь столиці і Київської області на міжобласному етапі «СтудМіс України».
Не можна не обминути питання про те, що нині багато людей до подібних конкурсів ставляться скептично, вважають це несерйозним заняттям, зайвою витратою грошей, особливо у важкий для держави час. Але у Анастасії є своя думка.
- Молоді люди не можуть жити лише сьогоднішнім днем. Саме вони повинні жити майбутнім, шукати нові перспективи, обдумувати, як побудувати відносини між людьми таким чином, аби не повторювалися страшні трагедії. Конкурси носять миролюбний характер. Тут люди зближуються, вчаться перемагати з добрими намірами, перемагати задля того, аби чогось навчити інших, спонукати до хороших справ. Конкурс краси – це далеко не хизування вродливою зовнішністю, як дехто думає. Одна кінозірка казала, що врода жінки – це велика відповідальність перед суспільством. І я вважаю, що вона мала рацію. Краса – це не просто гарне обличчя. Це передусім смак до життя, харизматичність, креативність, вміння представити ту сферу, в якій спілкуєшся (в даному випадку студентство), і, звичайно, ерудиція. Велику роль відіграє талант людини, її здібності. Талант – дар Божий, а люди бояться видатися нескромними і часто заривають цей дар у землю. А похований талант – це власна драма, навіть трагедія. Сама по собі зовнішня краса нічого не варта, якщо людина не є цікавою, якщо вона існує лише у власному обмеженому просторі. Вирватися із цього обмеженого простору – це велика душевна мужність. Але лише так ми можемо збудувати на своїй рідній Україні високорозвинене цивілізоване суспільство. Так, це нелегко, це вимагає великих зусиль, але нині це вкрай необхідно.
Антоніна Булавіна м. Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі