Вирощуємо розсаду полуниці взимку

Багато хто з любителів городництва хоче поласувати ранньою солодкою полуницею, але придбати хорошу розсаду вдається далеко не завжди. Тож, аби мати хороший урожай ягід, жителька села Бортнів Іваничівського району Тетяна Бондзюх, перечитавши перед цим купу спеціальної літератури, стала вирощувати розсаду з насіння, що, за її словами, має свої переваги: такий посадковий матеріал досить довго зберігається і через нього не передаються хвороби.
-Вирощувати полуницю з насіння можна з добре розвинених кущів будь-яких сортів, які нічим не пошкоджені і дають багатий урожай, за винятком гібридів. Брати насіння треба з середини стиглих ягід, оскільки воно там має більш розвинений зародок і вирізняється високою ймовірнісю проростання. З ягід зрізають шар м’якоті, розкладають на паперові серветки і дають висохнути. Потім підсохлу масу перетирають у долонях, звільняючи насіння. Готовий матеріал слід зберігати у скляній тарі. За три місяці до висівання насіння у вологому стані потрібно помістити в холодильник при температурі +2-+4 градуси, періодично підливаючи потроху воду, щоб не висохло. Кожні два тижні його треба перемішувати, а безпосередньо перед посівом трохи підсушити. Висівати насіння полуниці рекомендується в січні-лютому. Робиться це так: на дно дерев’яного ящика насипається шар дрібного гравію або керамзиту, глибиною 1-2см, а зверху – шар родючої землі (10-15см). Далі грунт утрамбовується, у ньому робляться вузькі борозенки, глибиною 0,5см, які поливаються водою. Потім у них висівається насіння, яке зверху прикривається шаром землі в 1см. Не варто забувати, що ця рослина любить вологу, тепло і хороше освітлення. Тому земля в ящику завжди повинна бути трохи вологою й не пересихати. Перші сходи полуниці з’являться через 20-25 днів. Після цього ящики слід поставити на добре освітлене місце і підтримувати постійну температуру +20-+25 градусів. З появою перших листочків розсаду полуниці пересаджують у горщики або в інший ящик так, щоб відстань між сіянцями становила 2-3см. Висаджувати її у відкритий грунт можна наприкінці травня, коли на рослинах вже буде рости по п’ять листочків, - розповідає Тетяна Семенівна.
«Щоб захистити полуницю від шкідників, я між рядами висаджую часник»
-Спочатку роблю борозну, насипаю туди перегній, суперфосфат і попіл, роблю між кущиками полуниці лунки і саджу часник: по 2 зубчики в кожну. Засипаю все землею, опалим листям та накриваю щільною плівкою (можна старою), притискаючи її по краях камінням. Завдяки такому укриттю рослинам взимку не страшний ніякий мороз, а часник захистить їх від шкідників. Навесні, як тільки настане тепло, плівку знімаю, обриваю з полуниці старе листя, підгодовую її попелом, а часник – розчином сечовини і накриваю знову. Коли на рослинах з’являться бутони, плівку прибираю, а на грядку накидаю нетканий матеріал (спанбонд). Він легкий, рослинам не заважає і не дає заморозкам пошкодити квіти полуниці. Можна поставити дуги, а вже на них натягнути плівку, тоді ягода дозріє ще раніше.

Розділ новин: 

Коментарі