Вироби декоративно-прикладного мистецтва людей з обмеженими фізичними можливостями вражають красою, вишуканістю та високою майстерністю виготовлення

У цьому можна було переконатися, оглянувши виставку, організовану у фойє культурно-мистецького центру.
14 липня у Володимир-Волинському КМЦ відбулася обласна конференція з обміну досвідом щодо заняття художньо-декоративним мистецтвом, яке застосовується для реабілітації людей з обмеженими фізичними можливостями. Фойє закладу буквально заполонила експозиція різноманітних виробів, виготовлених інвалідами.
Підходжу до першої. Бачу чудові краєвиди міста, цікаві його куточки, зафіксовані на фото Зінаїди Ромащук. Спілкуюся з майстринею:
-Що Вам дає це захоплення?
-Це продовження моєї творчості. За професією я вчитель, працюю у школі-інтернаті, веду студію образотворчого мистецтва. У своїй діяльності поєдную різні напрямки. Вся моя родина захоплюється творчістю, а тато колись подарував Президенту Кучмі капелюх. Свої думки майстриня виразила у вірші:
Я все люблю: безмежний купол неба,
Росу в купавах, ранок на зорі…
Людей і думку – щиро я люблю.
Далі розвішані ікони, майстерно вишиті бісером Наталією Мороз. Цікавлюся. Що відчуває жінка, створюючи свої роботи.
-При вишиванні ікон відчуваю духовне піднесення. Зображення Богородиці діє на мене ліпше, ніж заспокійливі пігулки. Кладеш бісеринку за бісеринкою, вимальовується образ – і отримуєш від цього неймовірне задоволення, на душу лягає благодать. Тож за будь-якої ситуації беруся за вишивання.
А ось на стелажі розміщені дерев’яні вироби знаного у місті майстра Юрія Віслобокова. Він – людина широкої душі: артист, диригент, поет, автор збірки віршів. А п’ять церков на заході України прикрашають іконостаси, зроблені руками митця.
Милують око вишиті із тонким смаком рушники, виконані заслуженим майстром вишивки Галиною Махонюк. Додають колориту виставці картини художника Івана Кечми на козацьку тематику. Валентина Борусевич освоїла техніки декупаж, вітражний розпис, також виготовляє вироби з тіста та вишиває. А ось біля експозиції стоїть вродлива жінка із власноруч сплетеним на голові джгутом. Це Наталія Довга, яка вишиває і стразами, і бісером, плете гарні джгути та ще й співає у двох хорах: «Любисток» і «Молодички».
-То вишивка і пісня – Ваше хобі?
-При вишивці ікон бісером одразу зникає поганий настрій, відчуваю духовну благодать. А спів приносить насолоду для душі і вдячних глядачів.
І ось усіх присутніх запрошують до залу. Розпочалася конференція з виступу голови міжрайонної організації людей з інвалідністю Галини Полякової, яка у своїй доповіді висловила захоплення цими мужніми людьми, що не впадають у відчай, а своїми виробами створюють гарний настрій тим, хто їх бачить. Галина Володимирівна відзначила чудові вироби Анатолія Бойка, який встановив рекорд з ковки на яєчній шкаралупі; Галину Махонюк, чиї роботи побували на багатьох закордонних виставках; Юрія Віслобокова – прославленого різьбяра по дереву; картини художника Івана Кечми; вишивки Валентини Борусевич; творчість Валентини Криси та голови Білинської ради інвалідів Наталії Мороз. Певні вади зі здоров’ям Бог компенсує цим людям іншим: здатність створювати різноманітні вироби допомагає їм завжди бути активними.
Далі секретар міськвиконкому, заступник міського голови Олег Свідерській повідомив, що міська влада підтримує всі ініціативи голови організації інвалідів. У центрі буде відкрито майстерню для людей з особливими потребами.. Також він побажав учасникам конференції здоров’я та благополуччя, вручив Юрію Віслобокову, Катерині Зимогляд, Івану Кечмі і Зінаїді Ромащук грошові премії та квіти.
Від районної влади виступила начальник районного управління соціального захисту Наталія Голюк: «Дуже приємно, що в районі багато активних людей. Багато і проблем, які держава не завжди розв’язує. Хочу попросити у Бога здоров’я для всіх учасників конференції». Від райради Наталія Орестівна вручила грошові допомоги Валентині Борусевич, Наталії Мороз, Галині Крисі, Галині Гиль.
Зі слів подяки міській та районній владі свій виступ розпочав Григорій Ощепков – голова обласної організації людей з інвалідністю. «Я набираюся у вас натхнення. Приємно дивитися на вишиті ікони та інші талановиті роботи», - сказав він, звертаючись до інвалідів. Водночас він зазначив, що обласна влада недостатньо уваги приділяє неповноспрвавним людям.
«Кожен може виразити себе через мистецтво, показати світ, в якому він живе», - сказала у виступі Леся Мартинюк, народний майстер, голова циклової предметної комісії викладачів образотворчого мистецтва та окремих методик педагогічного коледжу ім. А.Кримського. Вона висловила своє захоплення людьми, які представили свої вироби, подякувала усім учасникам конференції та побажала, аби держава повернулася до них лицем.
Про нововведення у медицині доповіла заступник головного лікаря ТМО, голова лікарської консультативної комісії Галина Шуран. Вона наголосила, що інваліди І та ІІ груп мають право на рецепти з 50-відсотковою знижкою. Пацієнти спецлікування мають право лікуватися безкоштовно. Діє програма «Доступні ліки» для людей з гіпертонічною хворобою, цукровим діабетом та бронхіальною астмою. На завершення вона всім побажала миру в державі та міцного здоров’я.
Невеличку концертну програму подарували присутнім хор ветеранів війни і праці «Мужність». Зокрема. прозвучала пісня на слова місцевого поета Богдана Яновича на музику Марії Жиромської «Княже місто», соліст – Анатолій Ліщук. Своїми чудовими голосами хористи підкорили публіку, а вдячні глядачі не скупилися на аплодисменти. А під акомпанемент місцевого духового оркестру «Арсен» пари пішли у танок. Мелодії змінювалися одна за одною – і на такій веселій ноті завершилася конференція.
Валентина Рудь, м. Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі