В’ячеслав Католик: «Запрошую міських дітей навчатися у наших школах»

26 червня на чергове засідання громадської ради при Володимир-Волинській РДА виносилося три питання. В обговоренні двох із них, а саме: «Проблема навчання сільських дітей у міських закладах освіти і навпаки» та «Співпраця ОТГ з громадськими організаціями» – брали участь начальник відділу освіти, молоді і спорту Володимир-Волинської РДА Оксана Бігун, голова Зимнівської сільради В’ячеслав Католик та заступник устилузького міського голови Світлана Дубицька. У своїх доповідях з першого питання гості інформували членів ради і щодо ходу проведення оздоровчої кампанії школярів у районі та в громадах. Оксана Бігун зокрема зазначила, що пільгові категорії дітей, до яких зараз відносяться і діти учасників АТО, на території району повністю охоплені безкоштовним оздоровленням у відповідності до Програми проведення оздоровчої кампанії в районі на 2016-20 роки. Між Володимир-Волинською РДА та Волинською ОДА укладені угоди про співфінансування на умовах 50х50% оздоровлення дітей-пільговиків у таборах «Світязь» на озері Пульмо та «Молода гвардія», де оздоровча зміна триває 21 день. Там створені чудові умови, діти задоволені. Вартість одного дня перебування в таборі на дитину становить 198 гривень. Крім того, діти з району оздоровлюються за путівками МОЗ України. Діти ж, що не належать до пільгових категорій, можуть бути оздоровлені за рахунок батьків. За сприяння відділу освіти можна придбати для них путівки у вищезгадані табори за повною вартістю (понад 4тис.грн.).
У трьох школах району – Березовичівській, Хобултівській та Микуличівській – з 29 травня по 15 червня працювали пришкільні табори, де відпочило 135 дітей. Їм забезпечувалося харчування, вартістю 25грн. на день, та змістовна програма заходів.
А щодо основної частини питання, яке обговорювалося, Оксана Андріївна запевнила, що проблема навчання сільських дітей у міських школах завжди розв’язується і ніхто не буде позбавлений права на освіту.
Голова Зимнівської сільради В’ячеслав Католик на початку свого виступу пояснив, чому на території ОТГ цьогоріч відмовилися від пришкільних таборів:
-Моя позиція: оздоровлення має проводитися в стаціонарних таборах, у пришкільних таких умов немає. Учні там повноцінно не відпочивають, а кошти витрачаються. І нехай буде меншим охоплення дітей відпочинком, проте той, що надаватиметься, буде якісним.
В’ячеслав Артурович детальніше зупинився на стані шкіл ОТГ. Він зазначив, що ЗОШ Іст. с.Володимирівка закрили, відтоді сільські діти переважно навчаються у Володимир-Волинській ЗОШ №5. Роботу школи у Черчичах призупинили. Загалом 116 дітей з ОТГ навчаються у міських школах, і 64 дитини з Володимира їздять вчитися у село. Батьки тих дітей, які навчаються в місті, вважають, що рівень сільських шкіл нижчий. З цим В’ячеслав Католик категорично не погоджується. За його словами, Зимнівська та Льотничівська школи відповідають усім сучасним стандартам і нічим не поступаються міським закладам. Щоправда, були нарікання на холоднечу в Льотничівській школі. У зв’язку з цим голова ОТГ пообіцяв, що до наступного навчального року проблему з опаленням розв’яжуть: на ремонт НВК спрямовано 5млн. гривень. В’ячеслав Артурович запросив і сільських, і міських дітей навчатися у школах Зимнівської ОТГ й категорично проти оплачувати з бюджету громади навчання сільських дітей у місті, якщо не гіршу освіту і в хороших умовах можна отримати на місці. «Питання гарантійних листів на кожного школяра буде вирішуватися індивідуально», - повідомив голова. Виняток тільки для дітей, які хочуть вчитися у художній школі, адже така освіта на території ОТГ не надається. Водночас у Зимнівському НВК працює філія Володимир-Волинської музичної школи, тож навчатися музики в місті потреби немає.
Заступник устилузького міського голови Світлана Дубицька, поінформувавши присутніх про хід оздоровчої кампанії на території ОМТГ, яка проходить без проблем, перейшла до гострішої частини питання.
-Майже 20 дітей з Устилузької громади навчаються у місті. Начальник міського відділу освіти В’ячеслав Петрук просить компенсувати витрати за їхнє навчання. Це питання виносилося на сесію, депутати його не підтримали. Для порівняння, 24 дитини з Оваднівської ОТГ навчаються у нашій Зорянській школі. Ми компенсації за них не вимагаємо, адже гроші на кожну дитину ідуть з державного бюджету, – зазначила Світлана Євгенівна та додала, що в ОМТГ – 8 шкіл, міська рада дбає про покращення кожної з них, тож зайвих коштів немає. -На 2018 рік планується проведення реконструкції П’ятиднівської ЗОШ в НВК, у складі якого функціонуватиме дитсадок. На це виділено два мільйони з місцевого бюджету і 4млн. – з державного. Крім того, 540 тисяч передбачається на придбання обладнання. Отже, кошти треба використовувати ефективно.
При розгляді другого питання порядку денного засідання ГР присутні керівники з об’єднаних громад повідомили, що тісно співпрацюють з громадськими організаціями. Так Світлана Дубицька зазначила, що в бюджеті Устилузької міської ради передбачено гроші цільового фонду, які виділяються на підтримку громадських організацій, таких як «Прикордонник», «Союз українок» та інших.
В’ячеслав Католик на підтвердження своїх слів інформував, що особисто заснував у Зимному дві ГО. Це «Нова ідея», що опікується розвитком спорту в ОТГ, та «Зимне», яка займається написанням проектів і залученням у громаду інвестицій.
І третє питання порядку денного стосувалося подальшої долі самої громадської ради при РДА. Її голова Олександр Дзядук повідомив, що оскільки Положення про громадські ради при РДА, як і самі райдержадміністрації, ніхто не відміняв, дорадчий орган має право на подальшу роботу. В зв’язку з тим, що повноваження нині діючої ГР закінчуються у жовтні, на наступному засіданні, яке відбудеться наприкінці серпня, буде створено ініціативну групу з формування наступного складу дорадчого органу із залученням представників громадських організацій, що діють на територіях об’єднаних громад. Самі ж ГО теж мають бути зацікавлені в участі у громадській раді та делегувати в її склад своїх членів, оскільки практично весь район поділений на ОТГ, тільки за таких умов робота нової громадської ради буде ефективною.
Міла Сергєєва, Володимир-Волинський район

Розділ новин: 

Коментарі