Ви потребуєте якісної і безкоштовної юридичної підтримки? До ваших послуг центр вторинної правової допомоги

Зазвичай при слові «вторинний» виникає двозначна асоціація: або мається на увазі щось другорядне, або ж, навпаки, це щось важливіше, авторитетніше, впливовіше.
Центр надання безкоштовної вторинної правової допомоги розпочав діяльність у нашому місті з 1 липня поточного року, як і 100 ідентичних центрів по всій Україні, заснованих згідно з наказом Міністерства юстиції. Це аж ніяк не другорядний заклад, а навпаки, досить солідна і дієва установа. Перші центри були створені у 2013 році, але надавали допомогу лише у кримінальних справах. Сьогодні права центрів розширенні до надавання послуг у цивільних і адміністративних питаннях.
- У чому полягає вторинність нашого закладу? В тому, що первинні послуги – це юридичні консультації, написання заяв, скарг, робота з органами самоврядування і владними структурами, - розповідає директор центру Наталія Смолярчук. – Ми ж надаємо безкоштовну допомогу адвоката, а також організовуємо захист потерпілих і свідків у кримінальних провадженнях. Наступний етап нашої діяльності – це представництво в судах, забезпечення довіри людини до адвоката. Третій – складання процесуальних документів справ, які розглядаються у судах. Адвокати співпрацюють з центром за контрактом. Зараз з нами співпрацюють Марія Сорочук і Микола Омелянюк. У центрі 9 працівників. Їхнє завдання – посередництво між клієнтами і адвокатами. Юридична освіта для наших співробітників не обов’язкова. Для роботи в центрі підходять люди з освітою державного управлінця, менеджменту, соціолога. У нас переважно всі працівники мають юридичну освіту. Два рази на рік Міністерство юстиції проводить конкурс адвокатів для співпраці з центрами.
У центрі діє 4 відділи. Перший відділ займається попередньою роботою з клієнтами. Окрім дослідження проблеми, відділ визначає, чи людина має право на безкоштовну правову допомогу, і приймає рішення в наданні цієї допомоги чи відмові.
Завдання другого відділу – підібрати надійного адвоката з врахуванням його спеціалізації, зайнятості, місця проживання. Цей відділ вивчає, як здійснювалась допомога, розглядає можливі скарги на адвоката. Адвокати подають акти про надання вторинних послуг, і їхня робота оплачується за рахунок державного бюджету.
Відділ взаємодії з суб’єктами вторинної правової допомоги забезпечує зв’язок працівників з громадськими організаціями та органами влади.
Інформаційно-матеріальний відділ проводить інформаційну роботу про центр, піклується про матеріальне забезпечення.
Хто ж має право на безкоштовну правову допомогу центру? Це особи, середньомісячний сукупний дохід сім’ї яких нижчий за суму прожиткового мінімуму; інваліди, які отримують пенсію у розмірі двох прожиткових мінімумів; законні представники дітей-сиріт; особи, на яких поширюється дія Закону «Про біженців»; ветерани війни, які мають відповідний статус; особи, які відзначилися особливими заслугами перед Батьківщиною, а також ті, хто належить до числа жертв нацистських переслідувань.
- Наразі розглядається проект про збільшення категорій клієнтів, які матимуть право на безкоштовну допомогу, - продовжує Наталія Смолярчук. – Ми подали пропозицію щодо учасників АТО, які не можуть отримати відповідного статусу. Від дня створення центру до нас надійшло 107 звернень від 100 клієнтів. 19 людей вже отримують допомогу. 2-м відмовлено. 3 клієнти вже свої питання вирішили, при цьому 1 питання було вирішене в досудовому порядку.
Антоніна Булавіна, м.Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі