Вшанували жертв Голокосту на Володимирщині

Вшанували жертв Голокосту на Володимирщині
Вшанували жертв Голокосту на Володимирщині

31 серпня на меморіалі пам’яті жертв Голокосту поблизу села П’ятидні Володимир-Волинського району відбулося вшанування євреїв, які загинули на Володимирщині у 1942-1944 роках – у часи Другої світової війни.
Голокост (із грецької мови – всеспалення) – страшна трагедія знищення євреїв у світі, яку здійснили нацисти, унаслідок цього на планеті загинуло 6 мільйонів євреїв.
У 1942 році у Володимирі-Волинському нацисти створили гетто, де у нелюдських умовах перебували євреї з Володимира-Волинського, околиць міста та ті, які утекли від цього ж лиха з Польщі. У гетто перебували жінки, діти, старі люди. Чоловіки-спеціалісти трохи працювали для потреб нацистів, але згодом теж були знищені.
На траурному мітингу виступив голова юдейської громади м. Володимира-Волинського Володимир Музиченко. Він зазначив, що із 25 тисяч євреїв Володимирщини живими залишилося лише 300 людей… Пан Музиченко подякував жителю нашого міста Матвію Будневському, оскільки його дідусь і бабуся Матвій і Катерина Будневські врятували єврейську дівчинку у селі Городло на Холмщині – етнічній українській землі (тепер територія Польщі). За цей подвиг подружжя Будневських від Інституту національної пам’яті «Яд-Вашем» з Єрусалиму отримало звання праведників світу. Володимир Музиченко згадав, що колись так само врятували від рук нацистів і його маму.
Голова Володимир-Волинської міської ради Ігор Пальонка сказав, що про трагедію Голокосту йому, тоді ще 6-річному хлопчику, розповіла прабабуся. На заході виступив голова районної ради Віктор Хиць і пастор церкви адвентистів сьомого дня.
Представник міської юдейської громади Максим Срібний прочитав заупокійну молитву на івриті. Молився за упокій цих жертв і священник Микола Гінайло.
Науковий співробітник Володимир-Волинського історичного музею Богдан Янович прочитав власний вірш, присвячений пам’яті жертв Голокосту.
Усі учасники заходу поклали до символічної могили камінчики, як це заведено за єврейською традицією, запалили 6 лампадок (6 мільйонів жертв Голокосту), а від влади на могили лягли білі хризантеми.
Богдан Янович

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: