Вшанували пам’ять загиблого на Сході Михайла Ілляшука

Публікації

5 років тому обірвалося життя начальника радіостанції 151 окремого радіолокаційного взводу військової частини А 2099 старшого сержанта Михайла Ілляшука. Військовослужбовець загинув під час обстрілу бойовиками аеродрому міста Краматорська Донецької області ракетами реактивної системи залпового вогню. Ціною свого життя він врятував від загибелі двох бойових побратимів. Йому назавжди 35 років. Вічний спочинок Герой знайшов на цвинтарі рідного села Свійчів.
Пам’ять про Героя – вічна! Вона живе у душах та серцях рідних, близьких, земляків, колег по службі. Щороку бойові побратими, командування, представники міської та районної влади, земляки та рідні збираються на території військової частини, де проходив службу старший сержант Ілляшук.
Біля пам’ятної меморіальної дошки загиблому, що встановлена на фасаді приміщення управління військової частини, у понеділок, 10 лютого, щирою молитвою та добрим словом присутні згадували загиблого Михайла. Поклали квіти та запалили лампадки.
Серед тих, хто зібрався того дня, аби вшанувати пам’ять загиблого захисника України, були і його найрідніші люди - дружина Орися, син Сашко та батьки.
Першим слово взяв заступник командира військової частини А 2099 з морально-психологічного забезпечення капітан Роман Шишко. Під звуки фонової пісні «Піккардійської Терції» «Пливе кача» він розповів про основні віхи життя та військову службу Михайла Ілляшука. Нагадав про його героїчний подвиг та трагічні обставини загибелі. Поминальну молитву відправили керуючий Володимир-Волинською єпархією Преосвященний єпископ Матфей, військовий капелан радіотехнічної бригади повітряного командування «Захід» отець Мар’ян Сеник, настоятель храму Архистратига Михаїла села Верба отець Борис Наумчук. Теплі слова про старшого сержанта Ілляшука сказали його колеги: командир бригади полковник Юрій Васюта, заступник командира радіотехнічної бригади військової частини А 4324 підполковник Владислав Бондар, заступник командира радіотехнічного батальйону з морально-психологічного забезпечення військової частини А1573 майор Віталій Шевченко, командир військової частини А 2099 майор Юрій Богута.
Про те, що святий обов’язок кожного українця пам’ятати кожного, хто віддав життя заради встановлення миру, щоб наші діти та внуки жили й працювали на нашій рідній землі сказали керівник апарату Володимир-Волинської райдержадміністрації Сергій Романюк та секретар міської ради, заступник Володимир-Волинського міського голови Олег Свідерський.
Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять про загиблого Михайла Ілляшука та усіх, хто віддав своє життя, захищаючи Україну.
Далі присутні поїхали до школи, де навчався Михайло Ілляшук та на кладовище, де покоїться Герой.
Нагадаємо, Михайло Ілляшук народився 10 липня 1979 року у селі Свійчів у сім’ї робітників. Навчався у школі села Галинівка. Після закінчення 9 класу вступив на навчання до Володимир-Волинського сільськогосподарського технікуму, де здобував спеціальність «Електрифікація і автоматизація сільського господарства» (до речі, зараз у цьому навчальному закладі навчається його син Сашко). У 1998 році Михайло Ілляшук був призваний до лав Збройних сил України. З 2006 року проходив службу у військовій частині А 2099. З липня 2014 року неодноразово брав участь у атитерористичній операції на Сході України. Втретє в зону АТО відправився 3 лютого 2015 року. Через тиждень - 10 лютого він загинув.
Указом Президента України Михайло Ілляшук нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно). Наказом Міністра оборони України з 25 лютого 2016 року навічно зараховано до списків військової частини А 2099. Рішенням Володимир-Волинської міської ради Михайну посмертно присвоєно звання «Почесний громадянин міста». Іменні меморіальні дошки відкриті також у школі села Галинівка та у Володимир-Волинському агротехнічному коледжі

Розділ новин: 

Коментарі