Вшанували пам’ять В’ячеслава Липинського

Вшанували пам’ять В’ячеслава Липинського
Вшанували пам’ять В’ячеслава Липинського

17 квітня минуло 140 років із дня народження політичного діяча, теоретика українського консерватизму, історика, соціолога і публіциста В’ячеслава Липинського. З цієї нагоди у родинному маєтку Липинських у селі Затурці відбулися пам’ятні заходи на честь політика і просвітника, який упродовж усього життя відстоював ідею національного суверенітету України, інформують у Волинській обласній раді.
Участь в урочистостях взяли представники громадськості, науково-музейної спільноти, духовенства, місцевої влади.
Голова обласної ради Григорій Недопад зауважив, що політично-соціальна думка В’ячеслава Липинського, викладена у його працях майже 100 років тому, і досі актуальна й має слугувати дороговказом сучасникам, а надто в часи доленосної боротьби нашого народу з російським окупантом. 
«Липинський стверджував, що українські землі є місцем цивілізаційних зіткнень, саме тому на них постійно відбувається пересування кордонів між Сходом і Заходом. Він також вважав, що основною різницею між Україною та московією є «не мова, не плем’я… а інший, витворений віками політичний устрій, інше взаємовідношення верхів і низів, держави і громадянства». Саме тому в кожній своїй праці наполягав, що українці мусять виробити в собі почуття державності і єдності. Твердження Липинського про те, що «ніхто нам не збудує держави, коли ми самі її собі не збудуємо, і ніхто з нас не зробить нації, коли ми самі нацією не схочемо бути» – це його заповіт нам. З огляду на нього нам і треба жити, творити і перемагати», – зазначив Григорій Недопад.

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: