Врятуймо дітей від гри «Синій кит»

Тема життя та смерті, а також самогубства є предметом підвищеної уваги молодих людей. Не так давно у всіх на вустах була інтернетгрупа, що пропонувала гру «Синій кит». Схожі групи виникають періодично в інтернетпросторі, тому батькам потрібно бути завжди уважними до своїх дітей.
Чим же так приваблює «Синій кит»? Причини можуть бути як суто особисті, так і схожі для багатьох учасників. Розглянемо загальні:
1.Бажання виділитись, бути у центрі уваги є природною потребою підлітків. Дорослішаючи, молоді люди прагнуть зайняти певне, своє місце серед однолітків. Та, на жаль, здебільшого вони обирають не розвивати власні природні таланти та здібності, а більш легкий шлях – вчинки, від яких холоне кров у жилах, і цим стати особливими.
Рекомендація батькам: допоможіть відкрити та розвинути талант вашої дитини, підтримуйте її в бажанні розвивати лідерські здібності, втілювати свої проекти у життя!
2.Занижена самооцінка. У цьому віці тільки формується стале уявлення «Хто я» і багато хто пробує самоствердитись за рахунок приниження інших. Одні займають позицію: «Я у всьому правий», інші: «Я – нікчема». Перші починають цькувати других. Дехто саме з цих двох мотивів іде на схожий проект. Шановні батьки, коли ви бачите невпевненість своєї дитини, підтримайте, навчіть відстоювати свою думку, як реагувати на образливі слова та насмішки. Зверніться до спеціаліста, щоб допоміг виробити самоповагу. Не переносьте оцінку за навчання, невиконане завдання на саму особистість. Є інша крайність у вихованні – виправдання будь-яких вчинків, потакання вибрикам підлітка. З таких дітей ростуть безжальні егоїсти.
3.Схильність до депресивного настрою. У зв’язку з інтенсивним розвитком та ростом нервова і кровоносні системи можуть не встигати за кістковою. Внутрішній світ починає нагадувати стан «чутливого зуба». Ще й гормональна система нагадує стан вагітної жінки, коли настрій змінюється раптово, незрозуміло з яких причин, самі по собі течуть сльози, життя може виглядати у темних тонах.
Якщо ваша дитина виросла на 10-12 сантиметрів за півроку – рік, найкраще звернутись до невропатолога, кардіолога, ендокринолога – вони дадуть підтримуючу терапію. Серія психотерапевтичних занять теж може допомогти прийняти своє нове тіло, створити свій образ.
4.Нерозділене кохання, розчарування у першому коханні. В цей період пристрасть, емоції, відчуття – все переповнює, створює вибуховий внутрішній коктейль, який штовхає на безрозсудні вчинки.
5.Вплив та тиск з боку інших підлітків. Неформальні компанії, бажання спробувати міцні напої, наркотичні речовини для ще не сформованої психіки та всього організму взагалі можуть зламати.
6.Неблагополучна ситуація та психологічний клімат у сім’ї, де виховується молода особа.
7.Спроби маніпулювати темою самогубства інших людей, бажання привернути до себе увагу.
Батьки, будьте уважні, станьте друзями для своїх дітей, що виросли, перестаньте постійно повчати та бути занадто строгими або ж байдужими. Підліткам турботи, розуміння потрібно не менше, ніж новонародженим дітям. Усвідомленого вам батьківства.
З повагою Наталія Р.

Розділ новин: 

Коментарі