Вражаючі факти: резиденція Межигір'я побудована на руїнах славетного козацького храму

Українцям при назві Межигір'я згадується лише розкішне життя біглого президента Віктора Януковича. Його резиденція у селі Нові Петрівці на Київщині стала символом жлобства, корупції і помилки, за яку народу прийшлось занадто дорого заплатити.
Як виявляється, територія, на якій були побудовані урядові дачі, має величезне історичне значення – на ній розміщувалась православна козацька святиня, яка мала ще більшу славу аніж Києво-Печерська лавра. Тарас Шевченко теж полюбляв малювати й мріяти тут під віковими дубами. Кобзар згадує Межигір'я й у своєму «Щоденнику».
А на початку 20 століття Межигір'я було найулюбленішим місцем відпочинку киян
Про це та інші сенсаційні факти йдеться у старій стрічці Укртелефільму.
Як повідомляється, у 1990 тут вперше проводились археологічні розкопки під керівництвом вченого Віктора Харламова, які відкрили важливі знахідки.
Славетний Межигірський монастир, який було закладено ще у X столітті вихідцями із Візантії. За часів Козаччини монастир не поступався славою Лаврі. З падінням Січі почався і його занепад. В 30 роки XX століття всі будівлі святині були зрівняні з землею
Головна таємниця, яка цікавила вчених – це доля бібліотеки Ярослава Мудрого, яка за деякими даними знаходилась саме у Межигірському монастирі.
Джерело Українська правда.Музей

Розділ новин: 

Коментарі