Володимир-Волинський «Маскувальний батальйон» відзначив четверту річницю діяльності

Волонтери офіційно зареєстрованої громадської організації «Крила матері» виготовляють маскувальні сітки для бліндажів та техніки, костюми-«кікімори», в’яжуть теплі речі для воїнів, збирають кришечки як сировину для протезів, пакують посилки з гостинцями для наших бійців на фронт та в сиротинці прифронтової зони…
21 листопада у Володимирі відбулися урочистості з нагоди четвертої річниці діяльності відомої у місті під назвою «Маскувальний батальйон» громадської організації «Крила матері». У приміщенні колишнього управління статистики, де нині волонтери виготовляють так потрібні фронту маскувальні сітки, костюми-«кікімори» для бійців та збирають гуманітарну допомогу, за солодким столом зустрілися ветерани та члени ГО і гості. Людей було багато, а «винуватці» свята жартома говорили, що річницю відзначають у «польових умовах». І це тому, що кімната була заставлена численними ящиками із зібраними для виготовлення протезів воїнам пластиковими кришечками, текстильними матеріалами та станками для роботи, підготовленими для відправки на Схід посилками. Інтер’єр приміщення прикрашав розміщений на стіні малиновий прапор із написом «Володимир-Волинський маскувальний батальйон - тил Збройних Сил України», подарований організації киянами в рамках співпраці з волонтерської діяльності.
Із квітами, подарунками та щирими словами вдячності за копітку й невтомну працю прийшли привітати волонтерів голова місцевої спілки учасників АТО-ООС Юрій Степанюк та військовий капелан, настоятель устилузької Свято-Вознесенської церкви о.Юрій Здебський. Священик переказав вітання від свого бойового побратима - капелана о.Ігоря Бігуна та настоятеля Володимир-Волинського собору Різдва Христового о.Миколи Удуда. Міську спілку промисловців і підприємців представляли її голова Наталія Любімцева та підприємці Людмила Мартинович і Наталія Шандалко. Від військовослужбовців 39-го зенітно-ракетного полку завітав на свято Микола Кирпа. В душевних промовах гостей звучала висока оцінка діяльності організації, яка, попри різні думки з цього приводу, залишається дуже затребуваною і буде потрібна аж до самої нашої Перемоги, поки в Україні не запанує мир.
Про історію створення і діяльність «маскувального батальйону» на наше прохання розповіла засновниця громадської організації «Крила матері» володимирчанка Діана Шевчук – енергійна й цілеспрямована жінка, що зуміла згуртувати навколо себе однодумців задля великої мети – допомоги нашій армії та мирному населенню Донбасу, постраждалому внаслідок ворожої агресії.
- Коли в Україні розпочалася війна, на захист нашої країни від ворога піднялися всі свідомі українці. Одні поїхали захищати рубежі держави на Схід, інші розгорнули роботу в тилу, аби всіма можливими засобами допомогти нашим воїнам вистояти на важкому шляху до нашої омріяної Перемоги, - розпочала свою розповідь Діана Сергіївна.
Небайдужа жінка теж не могла стяти осторонь. У січні 2015 року пані Діана стала збирати від себе особисто гостинці і возити їх у шпиталі Києва і Дніпра, де проходили лікування поранені бійці. У цих містах проживають її численні друзі та знайомі, які активно зайнялися волонтерською діяльністю. Всі вони прямо чи опосередковано пов’язані із цими шпиталями, армією та всі відстоювали свободу та гідність нашої держави на Майдані.
У Дніпрі на той час уже функціонували маскувальні батальйони. Тож, не гаючи часу, Діана Сергіївна стала переймати їхній досвід, щоб потім застосувати його у Володимирі. І, повернувшись додому, приступила до справи.
Перш за все, на особисті кошти Діани Шевчук та Віри Чайковської-Тарликової були закуплені матеріали для плетіння сіток. У ЖЕКу на замовлення безкоштовно виготовили 1 станок, два змайстрував учасник АТО Микола Кирпа, ще 11 зробив та подарував організації володимирчанин Віталій Нагорний. Схеми для станків, сітку-основу та мішковину, що розпускається на нитки для плетіння, Діана Сергіївна придбала у Києві, потім необхідні матеріали купували через волонтерів.
- Із перших днів створення нашої організації до волонтерської роботи приступили Валентина Черенюк, Ольга Бліндер, Любов Верес, Раїса Матвіюк, Лариса Соколюк, Олена Свиридова, Ярослава та Віталій Михалики, Інна Гарголь. Усі вони – ветерани організації, наша гордість, волонтери, які не припиняють працювати і досі. А загалом до нас протягом чотирьох років приходило дуже багато людей: хто на годину, хто на місяць, хто на рік або два. Працювали і працюємо щодня, навіть у святкові дні, - каже пані Діана.
- Перші півтора місяця сітки плели у приміщенні «Феніксу», наданому Вірою Чайковською-Тарликовою. Потім на два роки перейшли у собор Різдва Христового. Водночас у храмі розгорнувся пункт прийому гуманітарної допомоги, яку приносили прихожани. Одяг, продукти та речі першої необхідності для бійців на фронті та в дитячі будинки прифронтової зони машинами відправляли на Схід. Дуже допомагали у цьому наші військові капелани о. Ігор Бігун та о. Юрій Здебський, а тут, у місті, - настоятель храму о. Микола Удуд.
Зараз місце дислокації «маскувального батальйону» - приміщення на вул. Олени Хохол, 22. Паралельно дві «філії» організації були створені у навчальних закладах Володимира. У педагогічному коледжі ім. А.Кримського майстер-класи з виготовлення сіток для студентів та викладачів проводила викладачка художньої школи Олена Свиридова. Під її керівництвом було зроблено десятки цих засобів захисту зеленого та білого кольорів для бліндажів і військової техніки. Аналогічну роботу в агротехнічному коледжі організував викладач закладу Микола Фель.
[caption id="attachment_46723" align="aligncenter" width="660"]
Волонтери організації з перших днів поступово розширяли поле своєї діяльності. Окрім маскувальних сіток, почали виготовляти костюми-«кікімори» для воїнів. На матеріали для них було витрачено десятки тисяч гривень! Кошти збирали всі гуртом - ходили на підприємства і до підприємців, у магазини та СТО. Так «зі світу по нитці» і набиралися потрібні суми. Мистецтву виготовлення «кікімор» навчилася Діана Сергіївна у Києві і передала свої уміння іншим.
Крім цього, впродовж трьох останніх років члени ГО «Крила матері» збирають пластикові кришечки як сировину для протезів. Відповідні акції проводяться у школах міста, деякі люди їх привозять навіть з Польщі.
Жителька Володимира, пенсіонерка Світлана Іванівна Павловська, самотужки виготовила і відправила на фронт 20 подушечок для воїнів. У польових умовах вони потрібні бійцям, щоб підкласти під голову, присісти або до чогось притулитись. Ці подушечки зігрівають не лише тіло, а й душу, адже зроблені з любов’ю і дуже нагадують бійцям рідну домівку.
Уже третій рік поспіль із вовняної пряжі, що постачає Діана Сергіївна, в’яже добротні теплі шапки, рукавиці, балаклави та шкарпетки мешканка міста Світлана Косирєва. І таких історій багато.
Окрім практичних речей, на «крилах матері» летять на фронт і сакральні обереги - маленькі янголята, зроблені за принципом ляльки-мотанки і наділені великою магічною силою. Поранені воїни, які отримали таких янголяток у посилках, саме їм завдячують, що залишилися живі. Про це вони особисто говорили у телефонних розмовах Діані Сергіївні та її соратникам і щиро дякували за материнську турботу.
Волонтерська робота не припиняється ні на мить. Зараз зібрано і підготовлено для відправки в сиротинець м. Щастя партію дитячого одягу, іграшок, книжечок українською мовою, яких місцеві діти практично не бачать. Також волонтери продовжують збирати гостинці на фронт. Долучитися до благородної справи можуть усі бажаючі.
Отже, приносьте горіхи, сушину, домашнє печиво, чай, каву, цукерки та інші сухі продукти, що тривалий час не псуються і добре транспортуються. Хоча забезпечення продовольством наших військових значно покращилося, отримати посилочку з дому із чимось смачненьким завжди особливо приємно!
Міла Сергєєва, м. Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі