Володимир-волинці вшанували пам’ять загиблих під Крутами

29 січня холм Слави у парку «Слов’янський» вкотре опинився в оточенні молоді, членів громадських організацій та жителів міста. «Спілка промисловців і підприємців Володимирщини» разом із місцевими активістами зібрали усіх небайдужих, щоб згадати юних героїв. Трагічна загибель студентського куреня під Крутами стала символом патріотизму і жертовності у боротьбі за незалежну Україну.
Багато студентів, викладачів, пересічних містян були разом, немов одне ціле. Незважаючи на вітряну погоду, вогонь палав як у лампадках, що тримали в руках люди, так і в небайдужих серцях. Лунали зворушливі пісні та слова на адресу хоробрих студентів, що протистояли ворогові під селищем Крути. Своїми патріотичними піснями гурт «Барви Волині» зачепив найчутливіші струни душі кожного із присутніх.
Сльози бриніли на очах, а думки про славну молодь, що тепер стоїть на варті єдності України, відображалися на сумних обличчях городян.
Істина звучала у промові викладача історії ВПУ Віталія Семенка. Також присутніх вразив емоційний виступ студента ЛНУ ім.І.Франка, члена НМГО «Патріот України» Петра Цигана. «Живеться не найкраще, але ми будемо боротися, змінювати і перемагати! Оце принцип крутянців! Цей принцип має стати орієнтиром для кожного з нас. І ми, брати і сестри українці, маємо брати з них, молодих героїв, приклад. У цих людей країна вирішувалась не клаптиком вділеної землі, а добрими справами на благо народу! В цей нелегкий час ми маємо мобілізувати всі сили і докладати своїх зусиль для відбудови Великої України! Доля нації – в наших руках!» - такими словами хлопець завершив свою промову.
Український прапор розвівався в руках у хлопців, які навчаються у Володимир-Волинському вищому професійному училищі, доріжку із лампадок запалили студенти Володимир-Волинського педагогічного коледжу ім.А.Ю.Кримського. Вони прийшли у супроводі викладачів Семенюк Д.В., Боярин В.М. та Совальської І.І., яка прочитала власний вірш. Журливі пісні виконали солісти РБК Ігор Чмух і Сергій Біляєв. У пісні останнього звучав палкий заклик до захисту нашої Батьківщини. І не випадково – Сергій за кілька днів іде на війну добровольцем.
З-поміж усіх, хто прийшов цього дня у парк «Слов’янський», увагу привернула жінка, що стояла та уважно вслухалась у слова виступаючих. Любов Кригер, ця хоробра жінка, у минулому була зв’язківцем, пізніше – арештанткою, проте це не зломило її. «Колись мені закидали, що я «бандерівка», і знаєте, я цим пишаюсь…» - каже Любов Несторівна.
Над старовинними валами Володимира лунали патріотичні вигуки «Героям слава!».
Наш обов’язок – шанувати, берегти згадку про героїв, що боролись. І підтримувати тих, хто робить це сьогодні, адже зміни починаються з нас. Тож не потрібно чекати, доки хтось прийде та зробить світ кращим, починати треба з себе.
P.S. На мітингу не були присутні представники ні міської влади, ні районної. Напевно, ніхто «зверху» не дав команди, а підтримати ініціативу громади, мабуть, не вважають за потрібне.
Олександра Літвінова, м.Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі