Влітку сад найбільше потребує азотного живлення

Так вважає уже знайомий нам за порадами попереднього місяця житель села Федорівка Володимир-Волинського району Борис Мишко.
-Краща форма добрив - органічні (пташиний послід, коров’як, гноївка).З мінеральних можна застосувати аміачну селітру (25-30г на відро води) з додаванням деревного попелу (140-160г). Добре реагують на підживлення ягідні культури, а тому їм слід приділити підвищену увагу. Насадження, де передбачається щедрий урожай (багато зав’язі) або ж які мають візуальні ознаки пригнічення, слід підживити позакоренево. Найбільш придатним видом добрив для такого підживлення є сечовина (карбамід). Через 35 днів після цвітіння роблять перше підживлення, чітко дотримуючись дози і концентрації розчину для кожної культури: для яблуні - 50 г, груші - З0 г, вишні - 90 г на 10 л води і т. д. При необхідності позакореневе підживлення можна повторити за місяць до збору врожаю. Розчин добрив готують безпосередньо перед застосуванням. Запізнення з цим видом робіт може призвести до втрати врожаю і зниження якості плодів. Підживлюючи кущі ягідних культур, для приготування водного розчину на 10 л води дають 12-16г г аміачної селітри. Слід пам’ятати, що останній строк поливу ягідників - кінець липня, початок серпня. Малину підживлюють по борознах, які роблять сапкою на глибину до 12 см по обидва боки рядка або навколо куща, відступивши на З0-40см. Перед внесенням робочого розчину профіль борозни слід зволожити водою. Далі вноситься живильний розчин: 5 л на 1п. м. Треба також продовжити роботи з розпушування ґрунту, видалення бур’янів, стежити за своєчасним і регулярним підкошуванням трави і поливом.
Наприкінці липня настає строк окулірування (щеплення) практично всіх плодових культур. Способів окулірування багато, але найбільш вживаних - два: Т-подібний розріз (робиться два надрізи до самої деревини: спочатку поперечний, а потім поздовжній) і щитком в приклад (застосовують влітку, якщо через нестачу вологи в ґрунті передчасно припиняється активне зростання). Незалежно від способу окулірування слід дотримуватися єдиного технологічного правила: навик, чистота, швидкість і якість виконаних робіт. Усе, що стосується садівничих робіт, детально описано в довіднику для дачних та індивідуальних господарств «Засоби захисту рослин» (2010-2011р.) Я лише хочу загострити увагу ось на чому: під час окулірування в приклад камбіальні шари компонентів щеплення мають збігатися, а також слід ретельно вставляти культурні бруньки з щитком у Т-подібний розріз. Зрізуючи щиток з живця прищепи, слідкуйте, щоб зріз був рівним, гладеньким, без деревини або з мінімальним шаром, не допускайте пошкодження основи бруньки, де розташований пучок сокопровідних тканин. Окулянт щільно обв’язують без проміжків між витками обв’язки, залишаючи культурну бруньку відкритою. Обв’язку знімають через 2-3 тижні після зрощення.

Розділ новин: 

Коментарі