Влада не освоїла кошти на реконструкцію дитсадка у Заріччі

На реконструкції дитячого садка у селі Заріччя Володимир-Волинського району влада не спромоглася освоїти кошти, 2,4 мільйона гривень було повернуто у державний бюджет.
Реконструкція приміщення будинку культури під дитячий садок у селі Заріччя триває три роки. Спочатку роботи намагалися виконувати за кошти сільської ради, та у 2015 році з Фонду регіонального розвитку на реконструкцію було виділено 5 мільйонів гривень. Втім, виділених з державного бюджету коштів не змогли повністю освоїти.
За словами депутата Зарічанської сільської ради Віктора Стипасюка, до грошей з Фонду сільська рада жодного відношення не мала. «Три місяці питання обговорювали, ще два проводили тендер і нічого не робили. У травні 2015 року голова Волинської ОДА Володимир Гунчик разом з головою Володимир-Волинської РДА Наталією Василець оглядали приміщення майбутнього дитсадка і дуже обіцяли до Нового року здати його в експлуатацію. Я ще тоді казав, уже літо на порозі, давайте швидше працювати, а пан Гунчик запевняв, що до 2016 року дитсадок запрацює. Уже лютий 2016 року минає, садочок не запрацював, а 2 мільйони 400 тисяч гривень взагалі підрядником не були освоєні. До речі, підрядника обирало обласне управління капітального будівництва і сільська рада позбавлена права контролювати хід реконструкції, навіть акт прийому робіт не буде підписувати», - зазначив Віктор Стипасюк.
Сільського депутата обурюють такі обіцянки влади, адже тепер доведеться знову шукати кошти на закінчення реконструкції дитсадка, і в той же час 2,4 мільйона гривень не спромоглися освоїти. Віктор Стипасюк розповідає, що за цих три роки до дитсадка підвели каналізацію, проклали теплотрасу, виконали деякі зовнішні роботи, тепер слід приступати до внутрішніх робіт. Але через постійне зволікання те, що зроблене, руйнується. Наприклад, у травні перед приїздом губернатора довелося поспіхом замінювати склопакети, оскільки їх у приміщенні, яке стоїть без нагляду, якісь не зовсім адекватні особи побили.
Епопею із пошуком коштів на дитсадок у Заріччі пригадує і депутат Володимир-Волинської районної ради Павло Карпюк. За його словами, необхідність дитсадка у Заріччі виникла через те, що зарічанські діти відвідували дитсадки у місті і щорічно за відвідування міських дитсадків з районного бюджету міському перераховувалося 400 тисяч гривень. Тому було важливо, аби у Фонді регіонального розвитку проект реконструкції будинку культури під дитячий садочок отримав співфінансування, діти отримали можливість відвідувати дитсадок у рідному селі, а бюджет району не перераховував коштів за відвідування дитсадків міста. «Усе, що було потрібно, – це ефективно за рік освоїти 5 мільйонів гривень і здати дитсадок в експлуатацію. Втім, не зважаючи на гучні обіцянки губернатора Володимира Гунчика та голови РДА Наталії Василець, дитсадок не запрацював, а 2,4 мільйона будуть повернуті у державний бюджет. Чи будуть вони повернені назад у Заріччя – питання відкрите. Є побоювання, навіть якщо їх держава поверне, грошей може вже не вистачити, адже інфляція робить свою справу і вартість матеріалів та послуг зростає. Виглядає так, що обіцянки губернатора нічого не варті і залишаються на рівні обіцянок, а його ставлениця Наталія Василець є статистичним спостерігачем у районі. Вона мала б тримати на контролі виконання робіт по дитсадку, а так, не маючи свого авторитету, ще псує й авторитет очільника Волинської ОДА», - зауважує Павло Карпюк.
До речі, тендер по зарічанському дитсадку виграла фірма з Нововолинська «Нова Аркада». У нашому районі вона виконує не перші роботи. Як стало відомо, у селі Березовичі ця фірма виграла тендер по заміні твердопаливного котла у Березовичівській ЗОШ і нині є проблема – котел не дає необхідної температури. Тож про якість надання підрядником послуг теж варто задуматися. Хоча цього підрядника сільська рада не обирала.
Тоді у травні 2015 року Володимир Гунчик у Заріччі дав не лише обіцянку реконструювати до кінця року дитсадок, але й протягом двох місяців відремонтувати дах на будинку загиблого в АТО зарічанця Миколи Бондарука. «Уже майже рік пройшов, а дах родині так ніхто і не зробив. Більше того, грошей з області вже не виділяють, а хочуть, аби сільська та районна ради зайнялися вирішенням цього питання. Виходить, що губернатор умив руки від власних обіцянок», - із сумом констатує Віктор Стипасюк.
Тож, якщо підсумовувати все вище написане, виходить, що обласна та районна влада уміють тільки гарно обіцяти, а коли доходить до виконання обіцяного, відразу ж знаходяться десятки відмовок. Що ж, обіцяти легше, ніж виконувати.
Ярослава Вознюк,с.Заріччя, Володимр-Волинський район

Розділ новин: 

Коментарі