Влада і громада у Володимирі – складний шлях до діалогу

Співпраця влади і громади є необхідною і відбувається у двох напрямках: індивідуальному та колективному. У Володимирі індивідуальна співпраця відбувається, на мою думку, нормально і не залежно від того, в якій позиції знаходиться громадська організація: підтримує владу, знаходиться в опозиції чи в нейтральному статусі. А от співпраця у колективному напрямку, на жаль, поки що не складається, хоча надія є. Колективна співпраця набагато результативніша за індивідуальну – в цьому випадку всі ідеї і пропозиції стають відомими широкому загалу і у всіх є можливість перейняти досвід або доповнити чимось корисним.
Колективною формою співпраці мала шанс стати громадська рада при міськвиконкомі, але не стала, так як до її формування мали відношення Юлія Пашкова і Сергій Грищук. Отож, шансів на успіх було мало. Ця парочка, безумовно, обдарована талантами, але, на жаль, в інший бік. Успішно втопивши громадську раду при райдержадміністрації, вони з таким же успіхом взялися за громадську раду при міськвиконкомі. Протоколи фальсифікувати їм, правда, не довелося, це зробила журналіст зі «Слова правди», яка була секретарем установчих зборів, але результат повторився. До речі, ця журналістка має відношення до написання книги про 51-шу бригаду, і доля цієї книги, на мою думку, буде сумною: маючи талант до фальсифікацій офіційних документів, журналістка цей талант використає і при написанні книги – щось підчистить, щось підправить, щось викине, щось додасть (чого насправді не було) – і у типографію. Але то не біда – з часом хтось толковий таки напише правду.
У нашій міській раді, звичайно, сидять не дурні люди (за винятком вищевказаної парочки), яким відразу стало зрозуміло, що долучати таку раду до якихось вагомих речей не можна, а проводити співпрацю вкрай необхідно. Тому взялися шукати вихід і таки його знайшли – створюється робоча група з питань розвитку міста (назва у процесі співпраці не грає ролі). Звичайно, необхідно проводити широкий загал консультацій і опитувань, і якраз це почали робити. Хоча, згідно із всіма своїми документами, ці опитування мала би проводити громадська рада, але її завбачливо до цього процесу не допустили: якщо фальсифікують свої документи, то де гарантія, що не сфальсифікують результати опитувань. Вирішили обійтися без громадської ради для того, аби в людей була більша довіра до результатів. Звичайно, громадську раду ніхто розганяти не буде – зайвий скандал нікому не вигідний, так що ця рада ще буде бовтатися до кінця своїх повноважень і виконувати роль відстійника.
Результат роботи будь-якого колективного органу залежить не стільки від складу, скільки від форми дискусії, а сам процес дискусії повною мірою залежить від головуючого, і тут головне наступне: з одного боку не можна допустити вбивства ідей, тобто люди мусять мати можливість говорити і пропонувати абсолютно все, але для того, аби з них місто не сміялося, всі ці ідеї мусять пройти через профільних спеціалістів, які доповнять ці ідеї своїми висновками. Також для того, аби громада з деяким розумінням ставилася до запропонованих ідей розвитку міста, вкрай необхідно разом з ідеями і пропозиціями публікувати хоча б приблизний кошторис.
Так що поки що надія на колективну співпрацю є, хоча одне насторожує – кількість людей у робочій групі відома, а от прізвища поки що ні. Тим не менше, хотілося б сподіватися на позитивний результат.
Григорій Гороть, правозахисник

Розділ новин: 

Коментарі