«Вірусу «Дельта» потрібно боятися, як і будь-якої хвороби, тому що наслідками є важкі ускладнення»

«Вірусу «Дельта» потрібно боятися, як і будь-якої хвороби, тому що наслідками є важкі ускладнення»
«Вірусу «Дельта» потрібно боятися, як і будь-якої хвороби, тому що наслідками є важкі ускладнення»

Про новий підвид небезпечної недуги, про який останнім часом поширюються різні чутки, ми розмовляли із завідувачем Володимир-Волинського районного відділу ДУ Волинського ОЛЦКПХ МОЗ України Валерієм Онищуком.
Ще не встигли ми оговтатись після ряду фізичних та моральних потрясінь, спричинених коронавірусом, не встигли як слід розслабитися під лагідним промінням літнього сонця, як знову біда постукала в наші двері. У суспільстві з острахом заговорили про новий підвид підступного вірусу, який уже встигли назвати «Дельта».  Ходять чутки, що цей вірус є ще небезпечнішим, ніж його попередник, що вже є летальні випадки і в першу чергу недуга косить людей від 30-ти до 40-ка років, а  лікарі безпорадні перед хворобою. Але це лише чутки. Задля того, щоб відділити правду від домислів і прояснити ситуацію, ми звернулися до Валерія Онищука, завідувача Володимир-Волинського районного відділу ДУ Волинського ОЛЦКПХ  МОЗ України.
-Чутки, звичайно, перебільшені, хоч і не безпідставні, - почав розмову Валерій Миколайович, – однак офіційних документів поки що немає, але деякою інформацією охоче поділюся.
-Валерію Миколайовичу, насамперед розкажіть, що собою являє вірус «Дельта» і чи дійсно він більш загрозливий, ніж COVID?
-«Дельта» – видозміна коронавірусу. Це захворювання тієї ж групи. Ознаки захворювання дуже схожі з ГРВІ чи звичайним грипом: висока температура, ломкість у тілі, млявість, головний біль тощо. Характерним є те, що не спостерігається втрата смаку і нюху. 
-Яка ситуація із захворюванням в Україні? Чутки стверджують, що є хворі і у Володимирі-Волинському.
-За останньою інформацією, в Україні зареєстровано 147 випадків хвороби. Найбільша кількість хворих на Волині, в містах Одеса, Чернівці, Тернопіль та Київ. По нашому місту підтверджено 4 випадки. Вік людей, які захворіли, від 25-ти до 60-ти років. Серед них жінка-військовослужбовець, пенсіонерка. Із симптомами, зазначеними вище, вони звернулися до своїх сімейних лікарів. Ніхто госпіталізованим не був. Усі перенесли недугу в легкій формі. Хворобливий стан тривав до 10 днів. Прошу звернути увагу на те, що жоден із захворілих не був вакцинований. 
- Можливо, через надмірну демагогічну інформацію в соціальних мережах багато наших громадян із скептицизмом і навіть побоюванням ставляться до щеплення. Що ви з цього приводу можете сказати?
-Підстави для щеплення є, і досить серйозні. Під час пандемії я був у самому епіцентрі, тобто побував у інфекційному відділенні, вдома у хворих, бачив, як люди задихалися, а тому вважаю, що нехтувати вакцинацією не слід. Проте розумію людей. Ми не можемо передбачити, як організм відреагує на вакцинацію, не можемо запевнити людей у тому, що вакцина не нагадає про себе негативно пізніше, через декілька років. Саме на цьому базується багато спекуляцій, націлених проти вакцинації. Хтось спеціально залякує людей, а хтось, можливо, має рацію, але ми не можемо заперечити ні одне, ні друге. Проблема в тому, що у нас відсутнє противірусне лікування, яке б давало належний ефект. Відсутні ліки, які б задушили вірус. Після коронавірусу виникло багато ускладнень, люди стали схильними до невропатологічних захворювань. Виникли і проблеми із психікою. Спостерігаються астматичні напади, різко повертається пневмонія із враженням легенів на 70%. А тому важко передбачити, які наслідки дасть вакцинація. Ми зустрілися з невідомим досі вірусом, поспіхом училися лікувати, поспіхом виготовлялася вакцина. До речі, нині вже деякі вакцини, якими зробили щеплення багатьом, визнані неякісними. Що тепер робити людям? А тому навряд чи хто візьме на себе відповідальність гарантувати повну безпеку вакцинування. Я, наприклад, не можу змусити своїх колег вакцинуватися. Це все-таки моральна відповідальність за життя людини, і хто знає, чи не настане час, коли ця відповідальність переросте у юридичну. Час покаже, але поки що, і я це підкреслюю, іншого виходу, крім щеплення, у нас немає, і люди повинні це зрозуміти. Вакцини вистачає. Люди мають право вибору. До тих, кому важко добиратися, або у місцевості, де багато охочих отримати щеплення, будуть направлені виїзні бригади. 
-І все-таки ми, здається, на порозі нового локдауну, який люди можуть психологічно не витримати.
-На мою думку, минулого року розвиток епідемії був спровокований на самому початку. Довірили ситуацію особам, які зовсім не володіли нею. Людей загнали в глухий психологічний кут. Була відсутня чітка програма дій. В Ізраїлі, наприклад, таким серйозним питанням займається служба, яка входить до складу оборонної системи країни. Ця служба займається аналізом і прогнозуванням ситуації.  Вони відразу закрили кордони і найпершими зупинили поширення вірусу. У нас же зупинили життя, а нічого конкретного не робили, тільки випускали на екрани відомих телеведучих, які розповідали, чим можна зайнятися під час карантину. Смішно, якби не було так прикро.
-Людей тривожить, що знову доведеться стояти в нескінченних чергах. 
- Людина може не дбати про своє здоров’я, але дбати про здоров’я інших зобов’язана. Господь учить нас не себе любити, а ближнього. Вірус найбільше вражає там, де є скупчення людей. Нині люди самі відмінили масковий режим, але в магазинах і у транспорті він діє, і це правильно. Зверніть увагу, що найпершими, кого вразив ковід, були навчальні заклади, затим – підприємства. Нарешті полем розгулу вірусу стали громадські об’єднання, зокрема церкви. Нині ситуація в місті стабільна. Виникають поодинокі випадки хвороби. Та й люди набагато легше її переносять. 
- Давайте повернемося до «Дельти». Чи отримали ви офіційні документи, розпорядження щодо профілактики цього захворювання?
-Поки що ніяких розпорядчих документів не надходило. Є заяви від батьків щодо обов’язкового щеплення вчителів, а також окремі громадяни вимагають, аби провакцинувалися всі водії міського транспорту. Я думаю, що до вакцинації підштовхне саме життя, якщо будуть відповідні узаконені вимоги в магазинах, навчальних закладах, транспорті тощо. Правда, вважаю, що графіки вакцинацій слід переглянути, особливо щодо дітей. Не можна так безжально завантажувати вакцинами маленькі організми. Потрібно, щоб державні органи подбали і про тих людей, яким протипоказана вакцинація. У них повинен бути і медичний, і юридичний, і соціальний захист. А загалом, підбиваючи підсумки розмови, дозволю собі сказати, що і ковіду, і «Дельти» потрібно боятися, як і всіх інших хвороб, тому що вони дають серйозні ускладнення. Нехай усі будуть здорові.
Антоніна Булавіна, м. Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: