Віктор Сапожніков: «Трудові колективи шахт повинні розуміти, що від того, як вони працюватимуть, залежатиме їхній добробут»

Минулого тижня міський голова Нововолинська Віктор Сапожніков ініціював зустріч із представниками місцевих мас-медіа, щоб поділитися результатами своїх переговорів з міністром енергетики та вугільної галузі Володимиром Демчишиним, з яким він зустрічався напередодні у Києві. За словами міського голови, метою цієї поїздки стали зарплатні борги гірникам за півтора місяця (більше 40млн.грн.) та кадрові зміни у ДП «Волиньвугілля».
-Крім заборгованості зарплати шахтарям, «Волиньвугілля» має ще й велику кредиторсько-дебіторську заборгованість, зокрема, перед Пенсійним фондом та енергетиками, - зазначив мер. – Суми ці досить серйозні, якщо врахувати, що ми їх не заробляємо. А дотація на вугільну галузь у держбюджеті не передбачена. Коли, наприклад, у Червонограді енергетики винні шахтарям 90 мільйонів гривень, то наше об’єднання боргує їм уже 150. І якщо так триватиме надалі, ні міський голова, ні губернатор не зможуть добитися дотацій на шахти. Державою також не погашені минулорічні борги в сумі 1,2млн.грн. за виконані роботи з водопониження на вулицях Залізничній, Тупиковій та у провулку Дорожньому. Роботи ці треба виконувати далі й завершувати до кінця, а грошей немає. Є також проблема із виділенням коштів на шахту №10. З обіцяних 200 мільйонів отримано лише перший транш, хоч пройшло вже півроку. Пан Демчишин каже, що тут недопрацьовує Мінфін. Коли ж тоді освоювати ці кошти, і як у першому півріччі наступного року вводити в експлуатацію шахту, якщо держава так виконує свої зобов’язання? Крім того, у зв’язку зі зміною кадрів там буде перевірка виконаних робіт. І, на жаль, це займе немало часу. Міністр пообіцяв розібратися з усіма цими питаннями, але те, що борги із зарплати будуть виплачені повністю, не гарантує. Щомісяця на «Волиньвугілля» дотується на зарплату 15 мільйонів за рахунок інших вугільників. Собівартість вугілля на наших шахтах дуже висока, реалізації його немає, і це не дозволяє колективам працювати стабільно й самим заробляти на себе. Копальню №1 закриють. І це вже остаточне рішення, а от стосовно дев’ятої, то, на думку Демчишина, її, мабуть, не варто відпускати на вільні хліби, а дати туди два нові вуглевидобувні комбайни і залишити у складі «Волиньвугілля». Але це лише слова. Тому нам потрібно розраховувати на власні ресурси, збільшити видобуток вугілля, знизити його собівартість і т. д. Що стосується кадрових призначень, то ми – прихильники того, щоб вони були, але хотілося б, аби ті чи інші підрозділи очолювали наші місцеві кадри. Та міністр досить категоричний у тому, що це мають бути люди зі сторони.
Віктор Сапожніков також розповів, що зустрічався з деякими іншими посадовцями і обговорював з ними проблему реалізації вугілля. А наступного дня в Мінвуглеенерго побував і голова ОДА Володимир Гунчик, який теж обговорював ці питання.
Валентина Савчук, м.Нововолинськ

Розділ новин: 

Коментарі