Віктор Сапожніков: «Питаннями гірників маємо займатися не лише я і губернатор, а й керівництво Поромівської ОТГ»

Шахтарське питання було одним із основних, на якому акцентував увагу міський голова Віктор Сапожніков у понеділок, 27-го листопада, під час зустрічі з представниками місцевих ЗМІ. Працівники другої і третьої змін шахти «Бужанська» не виїхали на поверхню. Основна їхня вимога – виплата заборгованої заробітної плати, яка на даний час становить 16 млн грн.
-Ситуація на шахтах не радує, - зазначив Віктор Сапожніков. – Гірники повинні отримати зароблене. Але немає вуглевидобутку, виконання річного завдання на сьогодні становить трохи більше, ніж 40 відсотків, і боргу держави перед волинськими копальнями за відвантажене вугілля немає. Тому до вирішення цього питання, крім мене, долучатиметься облдержадміністрація. Своє слово має сказати і керівництво Поромівської ОТГ, адже саме туди ідуть податки з цього підприємства, а також дирекція ДП «Волиньвугілля», - наголошував мер.
Він повідомив, що з дня на день у Мінвуглеенерго мають розділити 300 млн грн. дотації. Ці кошти передбачені на всі 33 шахти, які діють на підконтрольній Україні території. Скільки від цього «пирога» отримають вугільні копальні Нововолинська, поки що не відомо. Віктор Сапожніков поінформував журналістів про стовідсоткову готовність комунальних служб міста до роботи у зимовий період, а також про те, що 7-го грудня відбудеться позачергова сесія міської ради, на якій розглянуть до десятка питань, пов’язаних з уточненням та перерозподілом коштів, внесенням змін до галузевих програм тощо. Основна чергова сесія міськради, на порядку денному якої серед більш як 50-ти запланованих питань депутати розглянуть і приймуть основний фінансовий документ міста на 2018 рік, запланована на 20-те грудня.
Довідка: За інформацією з копальні, шахтарям у повному обсязі боргують зарплату за серпень, виплатили лише 10 відсотків за вересень, і жодної копійки – за жовтень. А працівникам непромислової групи, у яких зовсім мізерні посадові оклади, заборгували ще й за липень. На знак протесту гірники другої і третьої змін відмовилися підійматися на поверхню. На 10-ту годину ранку вівторка під землею на глибині майже 400м залишалося 57 шахтарів. Крім виплати зарплатних боргів, вони вимагають звільнення гендиректора ДП «Волиньвугілля» Олександра Зоріна, проведення негайної перевірки фінансово-економічної діяльності ДП і шахти «Бужанська», розслідування злочинів щодо перешкоджання діяльності профспілки, припинення розкрадання вугілля і забезпечення належних умов праці на підприємстві. До протестувальників час від часу спускаються медики та працівники їдальні.
Підготувала Валентина Савчук

Розділ новин: 

Коментарі