Віктор Сапожніков: «Мене не влаштовує те, що місто на четвертому місці з виконання бюджету»

У середу, 18 липня, відбулося чергове засідання виконкому Нововолинської міської ради, де розглянули 32 питання. Найважливішим з них було питання про виконання бюджету за І півріччя. За інформацією начальника фінансового управління Галини Бурочук, бюджет виконано більш ніж на 102%. Перевиконання становить майже 18млн.грн. Зокрема загальний обсяг доходів міської казни склав більше 305млн.грн. (загальний фонд – майже 292млн., спеціальний – 13,5млн.). Власні й закріплені доходи становлять понад 78млн., або 51%, при плані 50%, до затверджених річних призначень з врахуванням змін. Порівняно з відповідним періодом минулого року, доходи загального фонду зросли на 18,5%, або на 12,2млн.грн. За словами пані Бурочук, в повному обсязі надійшла в місцеву скарбницю й базова дотація з держбюджету, яка становить 7654тис.грн. Ще 206,2 тис. – це субвенції з державного та обласного бюджетів. До бюджету розвитку перераховано 2172тис.грн. від приватизації майна, продажу землі та пайової участі. Рівень виконання доходів загального фонду забезпечив фінансування бюджетних видатків на 57,8% до затверджених річних призначень. На фінансування передбачених бюджетом заходів спрямовано більше 287,7тис.грн. При цьому 27,1% витрат профінансовано за рахунок власних надходжень, 72,9% – за рахунок базової дотації та субвенції. Начальник фінуправління також зауважила, що на виконання бюджету негативно вплинули мільйонні борги платників податків, які на 1 липня поточного року становлять 9609тис.грн. (плата за землю – 7 207 тисяч, податок на доходи фізичних осіб – майже 1378тис., єдиний податок – 18 тис., податок на нерухоме майно – майже 673тис.). Найбільші боржники – ДП «Волиньвугілля», шахта №1 та «Оснастка-сервіс». Це призвело до того, що Нововолинськ опинився на останньому місці серед міст області з виконання бюджету, але на другому місці стосовно динаміки надходжень платежів. Тому й не дивно, що така ситуація викликала неоднозначну реакцію міського голови, який заявив:
-Мене не влаштовує, що ми на 4-му місці, як і те, що перевиконання бюджету в нас лише 2%. Я не можу за рахунок міста утримувати вугільну галузь, яка фактично знаходиться за межами Нововолинська і в міську казну податків не сплачує. Наприклад, шахта №1 нормально функціонує, отримує бюджетні асигнування, шахтарі отримують зарплату, а податкові борги лише ростуть. За півроку вони збільшились на мільйон. Так далі тривати не може. Треба щось вирішувати. Давайте звернемось до суду чи заблокуємо їхні рахунки, бо інакше ми не зможемо утримувати місто, забезпечувати його життєдіяльність і вилетимо в трубу.
Наступного дня Віктор Сапожніков скликав нараду за участю керівників ДПІ та структурних підрозділів міськвиконкому, під час якої акцентував увагу присутніх на тому, що за підсумками першого півріччя сума боргу до казни міста становить майже 9,5млн.грн. Причому спостерігається негативна тенденція до нарощування заборгованості. Тому міський голова поставив завдання відповідним службам активізувати роботу з боржниками.
Валентина Савчук, м. Нововолинськ

Розділ новин: 

Коментарі