Відома володимирська активістка Ольга Нечитайло (Доган) побувала на церемонії вручення Томосу Православній церкві України у Стамбулі

Надзвичайно енергійна, розумна, небайдужа до всього, що відбувається в українському політикумі і житті простих наших громадян, привітна до людей, категорична до опонентів і просто красуня – такою ми знаємо і любимо нашу землячку, громадську активістку, учасницю Революції Гідності Ольгу Нечитайло, яку друзі називають просто Асею (псевдонім – Ася Волиняночка). Біля двох років тому Ольга вийшла заміж за громадянина Туреччини Селямі Догана і відтоді проживає у Стамбулі. Але далеко від Батьківщини Ася, як і раніше, переймається всім, що відбувається в рідній країні, разом з друзями з української діаспори активно займається громадською роботою, пропагуючи Україну за кордоном. Також примітно те, що Селямі Доган у всьому підтримує її діяльність і розділяє погляди дружини.
Шостого січня Ася з чоловіком і численними друзями з діаспори стала свідком історичної події - вручення Томосу Православній церкві України. Своїми враженнями від побаченого Ольга поділилася з нашим кореспондентом у телефонному режимі.
У піднесеному настрої, сповнена позитивних емоцій, жінка розповідає, що напередодні її, як члена товариства українців у Стамбулі, запросили в українське консульство і закликали долучитися до історичної події.
-Підготовкою заходів ми не займалися – це не наша компетенція, - розповідає Ася, - але українська громада через Фейсбук та повідомлення ЗМІ ще заздалегідь знала і готувалася до участі в заходах. У суботу зранку ми приїхали на місце. Початку історичної події чекало дуже багато гостей, а надто греків, які щойно прибули з аеропорту. Вражала кількість представників ЗМІ. Найбільше журналістів було з України, Туреччини, Греції та Болгарії. Звісно, застосовувалися підвищені заходи безпеки: охорона, поліція. Урочистості тривали досить довго - з восьмої ранку до полудня. Відбулися служба та літургія, але все проходило дуже скромно, стримано, без всякої помпезності і вичурності.
- Бачили і сам Томос – це дуже великий і гарний сувій. Коли настала довгоочікувана мить і документ передали митрополиту Єпіфанію, всі присутні були у захваті, вітали одне одного, цілувалися, навіть лунали аплодисменти, що нехарактерно для стін храму, а також вигуки «Слава Україні!», «Героям слава!» Українці, що проживають в Туреччині, з’їхалися з дітками цілими сім’ями. І хоча я не православна, маю протестантські переконання, для мене це було велике свято - крок до справжньої української незалежності.
Разом із Асею головній події дня щиро радів її чоловік-мусульманин. Спочатку Селямі було важко розібратися, яке значення має Томос для українців, але після пояснень турецькою розумів, що представляє собою Росія та її церква – поплічник сепаратизму, уособлення ненависті, розсадник брехливої пропаганди і зрештою загроза всьому світові.
А ще Ася поділилася з нами враженнями про особу Вселенського Патріарха Варфоломія, з яким мала нагоду зустрітися особисто:
-Варфоломій відвідував службу у православній церкві у День вшанування пам’яті жертв Голодомору та на свято Миколая. Вселенський Патріарх - надзвичайно мудра, добра й скромна людина, дуже любить діток. Під час зустрічі з нашими співвітчизниками за чашкою чаю за присутності багатьох дітей Варфоломій не цурався скуштувати моїх пампушок та інших смаколиків, приготованих українками, залюбки підтримував з нами бесіду. До речі, він бездоганно володіє англійською і справляє чудове враження. Роль Варфоломія, який поновив автокефалію української православної церкви, взагалі важко переоцінити.
Також Оля не оминула увагою нашу українську діаспору в Туреччині. Багато теплих слів було адресовано і співвітчизникам, і нашому консулу в Стамбулі Олександру Гаману та його дружині, а також послу України в Туреччині Андрію Сибізі – щирим патріотам, які дуже стараються на своїх посадах, всіляко сприяють тому, щоб турки більше знали про нашу країну.
-З такими людьми можна і під танки, – резюмувала активістка.
Було у розповіді Асі й декілька цікавинок про звичаї святкування Водохреща у Стамбулі, адже це християнське свято збіглося у часі із врученням Томосу нашій церкві. Але про це розповімо трошки згодом.
На завершення Оля привітала всіх земляків з Новим роком та Різдвом Христовим, побажала усім нам щасливого заможного життя, щоб в Україні швидше закінчилася війна, щоб у наших душах завжди жили віра, надія, любов.
Міла Сергєєва, Володимир-Волинський - Стамбул

Розділ новин: 

Коментарі