Відкриття персональної виставки «Від батька до доньки: квітуча гілка роду Ромащуків» перетворилося на родинне свято

П’ятого березня у виставковому залі Володимир-Волинського історичного музею було велелюдно. Тут зібралися представники культурного бомонду міста, слухачі Університету ІІІ віку, членкині ГО «Союз українок», учні та студенти, громадськість і мало не вся родина відомої на всю Україну мисткині Євгенії Ромащук, яка представила шанувальникам мистецтва свої картини, виконані у техніці «батік» та «живопис», предмети, плетені з лози, та велику добірку сімейних фото з домашнього архіву.
На картинах художниці майстерно зображено багато квіткових композицій – світлих, ніжних, життєдайних, які найкраще характеризують поетичні рядки, прочитані ведучою заходу, науковим співробітником музею Ганною Доскоч «Весна – як жінка, жінка – як весна».
І хоча художниця давно проживає у Львові, з Володимиром її пов’язує родинне коло, безліч друзів, знайомих і просто шанувальників її творчості. Народилася Євгенія Йосипівна 11 лютого 1943 року на етнічних українських землях в с. Уханька Грубешівського повіту (нині – Республіка Польща). Коли пані Євгенія була зовсім маленькою дівчинкою, сім’ю депортували в Україну. Після довгого і складного переїзду Ромащуки оселилися у Володимирі. Навчалася Євгенія у середній школі №1, згодом закінчила ПТУ у м.Кролевець Сумської області за спеціальністю «Ткацтво». Подальшу освіту здобувала у Львові, спочатку в училищі декоративно-прикладного мистецтва ім.І.Труша за фахом «Дизайн», потім в інституті прикладного та декоративного мистецтва за спеціальністю «Ткацтво». Трудилася на посаді художника-дизайнера на Львівській парфумерно-косметичній фабриці.
Ремеслом плетіння з рогози, соломи та ситника Євгенія Йосипівна захопилася ще в ранньому дитинстві, а її наставником став батько Йосип Онуфрійович – талановитий майстер народної творчості України. Її плетені витвори та картини неодноразово виставлялися у стінах нашого історичного музею, а також у Львові, Сарнах, Купичеві, Луцьку, Києві та в польському Любліні.
Чергову персональну виставку мисткині у Володимирі організували працівники історичного музею з нагоди її 75-річчя та назвали захід «Від батька до доньки: квітуча гілка роду Ромащуків».
Розповідаючи про себе і свою творчість, Євгенія Йосипівна була небагатослівною. Більше про неї та всю її талановиту родину повідали численні друзі та знайомі, що зібралися у виставковому залі з квітами та подарунками.
Благословив відкриття виставки настоятель собору Різдва Христового о.Микола Удуд. Присутні заспівали ювілярці «Многая літа». Привітала Євгенію Йосипівну голова Володимир-Волинського осередку ГО «Союз українок» Віра Чайковська-Тарликова, яка назвала творчу родину Ромащуків «взірцем української нації». І це не випадково, адже у сім’ї, що вирізняється особливим теплом та щедрістю душі, завжди цінувалися національні традиції, які втілювалися у творчості різних її поколінь. Так плетені витвори ужиткового мистецтва, виготовлені ще Йосипом Ромащуком, прикрашають експозицію історичного музею. Чоловік прожив понад 90 років, виготовляв брилі, кошики, сипанки з рогози, очерету, молокити, ситника. У 1999 році під час візиту до Володимира Леоніда Кучми подарував Президенту солом’яного капелюха.
На відкриття виставки пані Євгенії завітали дві її сестри Зінаїда та Марія – талановиті поетеси, які читали авторські вірші. Захоплюється поезією і старший брат Степан, а Зінаїда Йосипівна ще й робить художнє фото. Не обділені художніми здібностями і представники молодшого покоління родини.
Начальник міського відділу культури і туризму Дмитро Терьохін вручив винуватиці свята Подяку за великий багаторічний внесок у культурні надбання нашого народу. Багато теплих слів та найщиріших побажань прозвучало з уст гостей, зокрема викладачів педколеджу Оксани Білик та Лесі Мартинюк, директора дитячої художньої школи Адама Михалика, депутата міської ради Світлани Федонюк, директора КМЦ і викладача ДХШ Катерини Юрчук та її вихованців – юних художників, керівника історичного музею Володимира Стемковського та багатьох інших. В їхніх виступах на адресу Ромащуків часто повторювалося словосполучення «унікальна родина», адже ця сім’я об’єднує творчих особистостей міста в одну велику й дружну спільноту.
Музичні вітання подарували мисткині дует у складі Лариси Лучинець та Людмили Гендис, а також давня подруга родини Ромащуків Тетяна Пасієвич. Віршовані рядки присвятив ювілярці науковий співробітник музею Богдан Янович.
Присутні на відкритті виставки отримали величезну насолоду від побаченого та почутого, від атмосфери тепла, добра та доброзичливості, справжнього родинного свята, що панувало у залі.
Міла Сергєєва, м. Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі