Вчителі міста об’єднуються у страйковий комітет

Двадцятого січня міський голова Петро Саганюк провів оперативну нараду з керівниками підрозділів виконавчого комітету міської ради та установ міста. На ній очільник міста обурювався з приводу того, що через бюджетні зміни вперше за 17 років працівники бюджетної сфери не отримали авансу. Гроші у міському бюджеті на це є, але через вказівки із столиці їх заборонено використовувати для виплати. Вчителі вже створили страйковий комітет. Сподіватимемось, що до страйків справа не дійде і найближчим часом гроші педагоги отримають. Також надійшло повідомлення про те, що у 2015 році людям видаватимуться за потребою реабілітаційні путівки після перенесення захворювання. Міський голова розповів присутнім про те, що затримали вандалів, які ламали міст у парку «Слов’янський», імовірно, вони причетні й до ламання дерев та лавок. Зловмисниками виявилися місцеві студенти, на яких тепер чекає адміністративна відповідальність. У зв’язку з цим має бути проведена робота із студентами агротехнічного коледжу та ВПУ. Було повідомлено про те, що у четвер о 15 годині мають відбутися урочистості з нагоди Дня Соборності у культурно-мистецькому центрі. Складною стає ситуація з оплатою за комунальні послуги. «За комунальні послуги платити обов’язково потрібно, але через затримку заробітної плати бюджетникам мені соромно про це говорити», - підсумував Петро Саганюк. Після наради міський голова провів традиційну зустріч із представниками засобів масової інформації.
-Петре Даниловичу, які перші підсумки початку року?
-Підсумки невтішні. За двадцять днів року жодної проплати не здійснено. На жаль, державний бюджет прийняли так, що, маючи гроші, на місці ми не маємо повноважень їх виплатити, і люди залишилися без авансу. Тепер медицина і освіта фінансуються безпосередньо з держбюджету, а відповідна субвенція не надходить. Як маємо працювати, платити за комунальні послуги і взагалі жити?
-Розпочалася четверта хвиля мобілізації. Які настрої у місті з цього приводу?
-Звісно, є ряд проблем, зокрема у тому, що чимало людей, які підходять під мобілізацію, пороз’їжджалися на заробітки і знаходяться далеко за межами міста.
-Є інформація про те, що нарешті вирішено питання із добудовою 44-квартирного будинку для військових. Як можете це прокоментувати?
-Проблема виникла через те, що підрядник, який починав будувати цей будинок, збанкрутів. Тепер потрібно проводити новий тендер, і хто його виграє – той і продовжить будівництво. Квартири отримають сім’ї загиблих воїнів і деякі сім’ї офіцерів нашого військового з’єднання.
-Цифри, які складатимуть міський бюджет, будуть приблизно тотожними минулорічним чи вони разюче відрізнятимуться?
-Ціни у бюджет закладено із розрахунку 17 гривень за долар. В цілому, вони не дуже відрізнятимуться від минулорічних.
-Інтернетом шириться інформація про наступні вибори до міських органів влади. Чи не передчасними вони є?
-Я за те, щоб вибори, які плануються на жовтень, провели раніше. Потрібно, щоб люди вже визначилися з тим, кого вони хочуть бачити при владі. Звісно, не все буде просто. Нас чекають дуже складні часи. Ті, хто хоче прийти до влади, мають розуміти, що, перш за все, – це величезна відповідальність і перед громадою, і перед самим собою.
Тетяна Корнійчук,м. Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі