Вакцинація дітей залишається необхідною і під час карантину

Марія Коваль, завідувачка Володимир-Волинською амбулаторію загальної практики сімейної медицини №2
Марія Коваль, завідувачка Володимир-Волинською амбулаторію загальної практики сімейної медицини №2

Про те, як проходить процедура щеплень під час пандемії запитуємо завідувачку Володимир-Волинської амбулаторії загальної практики сімейної медицини №2 Марію Коваль.

- Маріє Вікторівно, чи зберігається графік вакцинації дітей під час карантину?

- Кабінет Міністрів України і Міністерство охорони здоров’я вважають, що карантин не є підставою для відміни вакцинації, а, навпаки, є досить важливим моментом для проходження щеплень. Таким чином, вакцинація проходить в повному обсязі, так як є надійним засобом для профілактики інших захворювань, які можуть супроводжувати пандемію. Коронавірус – дуже небезпечне захворювання, але нікуди не зник кір, дифтерія, правець тощо. І без вчасної вакцинації вони можуть спіткати наших діток в любу хвилину і стати джерелом нової епідемії.

- Чи є якісь суттєві зміни під час вакцинації?

- Суттєвих змін немає. Вакцинацію проходять за існуючим графіком, затвердженим МОЗ України. Враховуючи карантин, ми не допускаємо значного скупчення людей. Вакцинація проходить за попереднім записом. Для цього діє кабінет на першому поверсі. Прийом на щеплення ми проводимо на другому поверсі, оскільки на першому приймають лікарі-спеціалісти та сімейні педіатри , а тому там більше людей. Звичайно, всі дотримуються вимог карантину та санітарних норм.

- Чи не траплялися випадки негативних наслідків дії вакцини?

- Ні, звичайно. Вакцина перевірена часом, а тому проблем немає ніяких. Для читачів нашого видання нагадаємо графік вакцинації дітей. Найперші щеплення від гепатиту В, туберкульозу малюкам роблять ще в пологовому будинку. Далі в 2 та в 4 місяці вакцинують від дифтерії, гепатиту В, правцю, кашлюку, поліомієліту, хіб-інфекції. Ці ж щеплення повторюють 6-місячним малюкам. Щеплення від хіб-інфекції роблять у 2 роки, також щеплюють діток від дифтерії та правцю і поліомієліту. У 6-річному віці діти отримують щеплення від паротиту, краснухи, дифтериту, правцю і поліомієліту. Щеплення від поліомієліту повторюють 14-річним підліткам, а в 16 років - від дифтериту та правцю. Отож просимо батьків не забувати про важливість щеплень і дотримуватися графіку. Антоніна Булавіна, м. Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі